Strona główna Wydarzenia Świdnica Rozbudowa ulic Leśnej i Korczaka w Świdnicy

Rozbudowa ulic Leśnej i Korczaka w Świdnicy

1

Rozpoczynają się prace związane z rozbudową ulicy Janusza Korczaka i Leśnej w Świdnicy. Zadanie za kwotę ponad 779 tysięcy złotych realizować będzie lokalna firma – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Miasto otrzyma 85% dofinansowania tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W ramach przedsięwzięcia powstaną nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz pętla autobusowa, a także sieć kanalizacji deszczowej i oświetleniowej. Wybudowane zostaną chodniki z kostki betonowej i ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej. Posadowione zostaną nowe energooszczędne lampy ledowe.

– Jest to kolejna inwestycja w tej części miasta, która w znacznym stopniu poprawi dojazd do szpitala „Latawiec”. Nowe chodniki stworzą komfort dla pieszych, a ścieżki rowerowe ułatwią poruszanie się po mieście rowerzystom. Przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Korczaka powstanie pętla autobusowa z nową wiatą przystankową, która zlokalizowana zostanie kilkanaście metrów od szpitala – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do 30 września tego roku.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułSesja Rady Miejskiej. Zadecydują o nazwach dla rond
Następny artykułFantastyczny atak Filipa Nivette i prowadzenie w Rajdzie Świdnickim Krause! [FOTO]