Strona główna 0_Slider Literacka uczta z Krystyną Czubówną

Literacka uczta z Krystyną Czubówną

0

Znana dziennikarka, prezenterka, lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowych, obdarzona jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce, odwiedzi Świdnicę. Literacka uczta z Krystyną Czubówną odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia.
Właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce Krystyna Czubówna spotka się z mieszkańcami Świdnicy 21 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W trakcie wydarzenia mistrzyni interpretacji słowa czytać będzie fragmenty prozy Swietłany Aleksijewicz, laureatki Literackiego Nobla 2015.

Krystyna Czubówna pracę dziennikarki rozpoczynała w radiu. Od 1991 roku, przez wiele lat, współpracowała z nadawaną w TVP2 „Panoramą”. Była wówczas jedną z najbardziej popularnych polskich prezenterek. Otrzymała czterokrotnie nagrodę Telekamer w kategorii „Informacje” (1998, 1999, 2000 i 2001). Znana dziennikarka jest również lektorem wielu filmów dokumentalnych, głównie przyrodniczych. Po odejściu z TVP współpracowała z Telekomunikacją Polską (TP SA). W 2006 wystąpiła w polsatowskim programie Show!Time. Od 13 do 27 marca 2010 była uczestniczką programu „Tylko nas dwoje”.

Jako lektorka Krystyna Czubówna czyta dla m.in. Baby TV, TVP, TVN Style i Planete. Współpracuje także z Polskim Radiem, m.in. przy realizacji słuchowisk, audycji muzycznych i czytaniu książek. W Programie 3 Polskiego Radia jest lektorką audycji muzycznej „Pod dachami Paryża” autorstwa Barbary Podmiotko. Jej głos usłyszeć można także w sygnale muzycznym Faktów RMF FM (jako przerywnik pomiędzy informacjami), w wakacyjnym radiowym serialu przyrodniczym „Co w trawie piszczy” (RMF FM) oraz na polskim kanale Animal Planet.

Postanowieniem prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z 2 listopada 1999 mistrzyni interpretacji słowa otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. /źródło wikipedia.pl/

Na spotkanie z Krystyną Czubówną w Świdnicy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują bezpłatne zaproszenia. Wejściówki można odbierać w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Franciszkańska 18, II piętro, w godz. 8.00-15.00.

/oprac. AN/
Zdjęcie: www.czubówna.pl