Strona główna 0_Slider Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej już 1 kwietnia!

Bezpłatne badania w Galerii Świdnickiej już 1 kwietnia!

0

Pomiar ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu we krwi, porady dietetyka, badania w kierunku osteoporozy, czy kontrola poziomu cukru we krwi, to tylko wybrane bezpłatne badania profilaktyczne, z których już wkrótce będą mogli skorzystać mieszkańcy Świdnicy i okolic. Kolejna edycja akcji “Nasze Zdrowie” odbędzie się 1 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.00 w Galerii Świdnickiej.
Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Galeria Świdnicka zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do dbania o własne zdrowie. – 1 kwietnia, i nie jest to wcale żart, zapraszamy po raz kolejny do Galerii Świdnickiej na akcję bezpłatnych badań profilaktycznych pod hasłem „Nasze Zdrowie”– mówi Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki.

W godzinach od 13.00 do 17.00 czekać na Państwa będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg badań m.in. USG tarczycy, spirometrię, masaż limfatyczny nóg, masaż relaksacyjny dłoni i twarzy. Będzie można także sprawdzić swój wzrok oraz słuch – informuje Zbigniew Okarmus, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.

Podczas kolejnej edycji „Nasze zdrowie” będzie można skorzystać również z porad wykwalifikowane dietetyka. Dla dzieci przewidziano warsztaty„Słodkości bez cukru”, na których pociechy samodzielnie wykonają zdrowe smakołyki.

Do odwiedzin w Galerii Świdnickiej zapraszamy również mieszkańców, którzy oprócz kontroli poziomu cukru we krwi, zmierzenia ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu we krwi, będą chcieli porozmawiać z edukatorem diabetologicznym w zakresie cukrzycy, jak również tzw. „stopy cukrzycowej”. Ponadto będzie przygotowane stoisko informacyjne nt. cukrzycy z propozycjami jadłospisów dla diabetyków – zapowiada Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.

Dodatkowo od godziny 10.00 do 17.00 od strony ulicy Miłego Dnia w osteobusie będzie możliwość wykonania badania densytometrycznego w kierunku osteoporozy z kręgosłupa lędźwiowego lub z szyjki kości udowej. W przypadku nieprawidłowych wyników na miejscu będzie można uzyskać informację i poradę od lekarza reumatologa.

W ramach bezpłatnych badań będzie można skorzystać z pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z symulatorów alko- i narkogogli.

Podczas akcji „Nasze zdrowie” prowadzone będą zapisy na bezpłatną kolonoskopię ( badanie jelita grubego), którą przeprowadzą specjaliści w Przychodni Miejskiej w Pieszycach. Chętne osoby w wieku 55-64 lat w momencie zapisów otrzymają bezpłatne leki niezbędne do przygotowania do badania, a koszt dojazdu do przychodni będzie refundowany.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych/