Strona główna 112 Przekroczył dozwoloną prędkość trzykrotnie

Przekroczył dozwoloną prędkość trzykrotnie

2

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Rogoźnicy kierowcę, który na ograniczeniu do „czterdziestki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy gnał bowiem z prędkością aż 118 km/h.

Niedawno informowaliśmy o odebranych prawach jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym i niestety długo nie trzeba było czekać na kolejnego „rekordzistę”.

Przed tzrema dniami, w Rogoźnicy, policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który o wiele za szybko pędził dostawczym volkswagenem. Na  ograniczeniu do „czterdziestki” jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy, gnając z prędkością aż 118 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat w kwocie 500zł i 10 punktów karnych oraz, co chyba najbardziej dotkliwe, stracił  prawo jazdy na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

asp.sztab.Grzegorz Oleśkiewicz
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułRok z 500+ w gminie Świdnica
Następny artykułBezpłatne badania w Galerii Świdnickiej już 1 kwietnia!