Strona główna 0_Slider 23 kolizje i 160 mandatów

23 kolizje i 160 mandatów

0

Nie było wypadków ani poważnych pożarów. Świąteczny weekend w powiecie świdnickim upłynął bardzo spokojnie. Policjanci na drogach odnotowali 23 kolizje, nałożyli także 160 mandatów.

W całym województwie dolnośląskim funkcjonariusze przeprowadzili 4433 różnego rodzaju interwencje, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 257 osób oraz zatrzymali 87 poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących.

Na drogach powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzili kontrolę 319 pojazdów, nałożyli 160 mandatów karnych, a w 25 przypadkach skończyło się jedynie na pouczeniach.

Wykroczenia w przeważającej większości dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości – funkcjonariusze zatrzymali aż 74 takich kierowców, z których jeden w terenie zabudowanym poruszał się o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy, tracąc tym samym prawo jazdy na 3 miesiące. Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa ukaranych zostało 13 uczestników ruchu.

Ponadto świdniccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 23 kolizje, które zaistniały w trakcie długiego, świątecznego weekendu na terenie naszego powiatu.

/źródło KPP w Świdnicy/