Strona główna Wydarzenia Świebodzice Utrudnienia na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach

Utrudnienia na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach

0

Od 5 kwietnia trwa remont odcinków ulicy Mieszka I i ul. 3 Maja w Świebodzicach. W obrębie ulic utrudnienia potrwają do połowy sierpnia 2017 roku.

Prace obejmują przede wszystkim jezdnię, która zostanie wykonana w tej samej technologii, co ubiegłoroczny odcinek ul. 3 Maja i Dąbrówki. Obecnie nawierzchnia została sfrezowana, następnie wykonana zostanie stabilizacja i nowa podbudowa. Nawierzchnia bitumiczna i krawężniki będą wykonane w ostatnim etapie prac.

Prace podzielone są na trzy etapy, łącznie jest to ponad 700 metrów jezdni. Pierwszy etap prac wymagał zamknięcia odcinka ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Księcia Bolka do skrzyżowania z ul. 11-go Listopada.  Sugerowany objazd: przez ul. Księcia Bolka i Mieszka Starego/Henryka Pobożnego.Występują także utrudnienia na ul. Bolesława Śmiałego, dojazd do tej ulicy i zlokalizowanych tam parkingów przez ciąg pieszo-jezdny miedzy ulicą Ks. Bolka a B. Śmiałego.

Zamknięcie odcinka ul. Mieszka I wymagało także zmiany trasy linii komunikacji miejskiej i wyłączenia z użytkowania przystanku komunikacyjnego, zlokalizowanego na remontowanym odcinku drogi. Pasażerowie korzystać będą z sąsiednich przystanków na ul. Mieszka I przy skrzyżowaniach z ul. Krzywoustego i ul. 3-go Maja.

Prace mają potrwać do 14 sierpnia. Wartość zadania to 442 tys. zł.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice