Strona główna 0_Slider Talent wiele ma wcieleń

Talent wiele ma wcieleń [FOTO]

0

80 młodych, pełnych pasji wykonawców ze Świdnicy, Wałbrzycha, Świebodzic, Strzegomia oraz z wielu innych miejscowości wzięło dziś udział w rejonowych eliminacjach do VII Dolnośląskiej Gali Talentów. Swoje wyjątkowe talenty artystyczne młodzież i dzieci zaprezentowała w Gimnazjum nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Świdnicy.
W Gimnazjum nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Świdnicy odbyły się dziś eliminacje rejonu wałbrzyskiego do VII Dolnośląskiej Gali Talentów. Organizatorem wydarzenia promującego uzdolnioną młodzież jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. – Dzisiejsze gale odbywają się w sześciu różnych miejscach naszego województwa. W eliminacjach biorą udział uczniowie z dolnośląskich szkół i placówek oświatowych – tłumaczy wizytator Jan Głowa z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

W eliminacjach wałbrzyskich uczestniczyło około 80 utalentowanych młodych wykonawców. – Wydarzenie jest okazją, by pokazać różne działalności artystyczne od plastycznych, muzycznych, tanecznych po filmowe – stwierdza Jan Głowa. W sali gimnastycznej świdnickiego gimnazjum swoje wyjątkowe umiejętności zaprezentowało 17 wykonawców z całego regionu wałbrzyskiego – od Świdnicy, Wałbrzycha, aż po Mieroszów czy Lubiąż. – Naszą reprezentantką jest Aleksandra Król. Uczennica III klasy interesuje się literaturą, poezją, teatrem i kinem. Na galę przygotowała autorski monolog „Zaczarowane okulary” – mówi dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy Alicja Matysik.

Na wałbrzyskich eliminacjach przeważały pasje taneczne, muzyczne, plastyczne czy teatralne. Nie brakowało także unikalnych zainteresowań, jak chociażby tworzenia urządzeń elektronicznych. Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie – Jan Głowa, przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy Alicja Matysik, a także nauczycielki – Beata Głowacka z III LO w Świdnicy i Joanna Kowalska z Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu oraz świdnicki choreograf Wojciech Skiślewicz.

Laureatami zostali -Grupa Teatralna “Przyjaciele Loka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, mażoretki z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Weronika Krystek z I LO im. J. Śniadeckiego w Dzierżoniowie, która zaśpiewała “Balladę o próżności” autorstwa Piotra Roguckiego oraz akrobatka Karolina Koziel ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Zwycięzcy rejonowych eliminacji wezmą udział w finale VII Dolnośląskiej Gali Talentów, która odbędzie się 30 maja w Świdnicy.

Tekst: AN
Zdjęcia: Anna Pawłowska