Strona główna Wydarzenia Świebodzice Po pożarze wracają do hali

Po pożarze wracają do hali

0

Część podmiotów, działających w hali przemysłowej przy ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach, która spłonęła w potężnym pożarze w ubiegłym tygodniu, może już wznawiać działalność. W poniedziałek, 20 marca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił obiekt do użytkowania.

W części socjalno-bytowej podmioty zostały już wpuszczone do obiektu (m. in. przychodnia zdrowia, firma Ameoli, wkrótce wznowi działalność Alu Cast i inne, które czekają na podłączenie energii elektrycznej. – To kwestia kilku najbliższych dni, gdy zostanie podłączona energia, zależy nam, by firmy mogły jak najszybciej prowadzić dalej swoją działalność, zarabiać, nie stracić klientów – mówi Łukasz Kwadrans, Prezes Invest Park Development, właściciela hali. – Obiekt został nam już przekazany, po wykonaniu opinii biegłego rzeczoznawcy niezwłocznie przystąpimy do odbudowy hali.

Największe starty w wyniku pożaru poniosły dwie firmy, lakiernia proszkowa, w której pożar wybuchł (zapaliła się zaledwie roczna sprężarka) oraz firma Śnieżka-Invest, świebodzicki producent słodyczy, która miała w obiekcie swoje magazyny. Spłonęły tu opakowania i gotowe produkty, na szczęście były ubezpieczone.

W poniedziałkowe popołudnie w ratuszu zostało zorganizowane kolejne spotkanie z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podtrzymał propozycję udostępnienia pomieszczeń zastępczych dla firm, ale najprawdopodobniej nie będzie takiej potrzeby ze strony podmiotów, bo większość lada dzień wznowi swoją produkcję.

/UM Świebodzice, opr. red./