Strona główna 0_Slider Musical świdnickiej „Trójki” po raz pierwszy na deskach teatru

Musical świdnickiej „Trójki” po raz pierwszy na deskach teatru [FOTO]

2

O swojej przyszłości i marzeniach śpiewała młodzież w musicalu „Krok w dorosłość”, zaprezentowanym wczoraj po raz pierwszy na deskach świdnickiego Teatru Miejskiego. W autorskim spektaklu opartym na muzyce legendarnego szwedzkiego zespołu Abba wystąpili uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Musical „Krok w dorosłość” w humorystyczny sposób opowiadający historię grupy rówieśników snujących marzenia o swojej przyszłości, miał wczoraj swoją trzecią odsłonę. – Pomysł zrodził się 10 lat temu, przy okazji Dnia Nauczyciela. Zastanawialiśmy się wtedy z moją klasą muzyczną, jak to święto uczcić inaczej i uniknąć typowej, zwykłej akademii – mówi Aleksandra Kulak z III LO w Świdnicy. Inspirujący okazał się amerykański film „Mamma Mia!”. – Przypomniały nam się przeboje Abby. Napisałam teksty do wszystkich wybranych piosenek. To nie są tłumaczenia utworów Abby, lecz autorskie piosenki – opowiada Aleksandra Kulak. Tak powstał oparty na muzyce legendarnego szwedzkiego zespołu spektakl, który został dwukrotnie wystawiony w szkole.

Choreografię przygotowała Beata Głowacka, a scenografię – Małgorzata Klimas. Opieką muzyczną zajęła się Joanna Janas. – W tym roku przypadło 70-lecie szkoły i doszliśmy do wniosku, że szkoda, by projekt się zmarnował i postanowiliśmy spróbować jeszcze raz – dodaje Aleksandra Kulak. Wczoraj po raz pierwszy utalentowana młodzież „Trójki” wystawiła swój musical na deskach świdnickiego teatru. – Cieszę się, że uczniowie przyjęli ten pomysł z takim entuzjazmem i też tym, że mieli komu pokazać swoją pracę. Jest to niesamowita satysfakcja – zapewnia.

Oprócz spektaklu uczniowie III LO w Świdnicy zaprezentowali także wystawę grafik i prac plastycznych. Ekspozycję można obejrzeć w foyer teatru.

Tekst: AN
Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułOkradł firmę
Następny artykułNowy szef Aresztu Śledczego w Świdnicy