Strona główna 0_Slider Grają i pamiętają o Kubie Marcinkowskim!

Grają i pamiętają o Kubie Marcinkowskim! [FOTO]

0

Na terenie dwóch hal sportowych w Świdnicy trwa druga edycja Turnieju Piłki Ręcznej Pamięci Jakuba Marcinkowskiego. Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach wiekowych – młodzików i juniorów młodszych.

W ubiegłym roku triumfowały zespoły Vive Kielce i Dziewiątki Legnica. Jak będzie w tym roku? O tym przekonamy się jutro, kiedy rozegrane zostaną decydujące boje o najwyższe lokaty. Walka o wygraną toczy się w hali na Zawiszowie i na terenie obiektu Gimnazjum nr 3.

Kto występuje w Świdnicy?

Juniorzy młodsi: ŚKPR I Świdnica, ŚKPR II Świdnica, WKS Śląsk Wrocław, Gwardia Opole, Lew Kłodzko, MTS Kwidzyn, Anilana Łódź, TS Siemiatycze, Siódemka Miedź Legnica, Trójka Nowa Sól, Kadra Dolnego Śląska

Młodzicy: ŚKPR Świdnica, Dziewiątka Legnica, Olimp I Grodków, Olimp II Grodków, UKS Dobroszyce, Moto Jelcz Oława, Żagiew Dzierżoniów, Orlik Brzeg, OSiR Komprachcice.

Jakub Marcinkowski (2000-20015) był jednym z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej w ostatnich latach. Był liderem zespołu na młodzików ŚKPR-u na boisku i poza nim. Jako sportowiec imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Zmarł niespodziewanie 29 maja 2015 roku podczas rozgrywanego w Kielcach finału Mistrzostw Polski młodzików.

/FOTO: Artur Ciachowski/