Strona główna 0_Slider Festiwal Nauki po raz czternasty

Festiwal Nauki po raz czternasty [FOTO]

0

„Samochód wczoraj, dziś i jutro: naukowo i sportowo” – pod takim hasłem odbyła się czternasta edycja Festiwal Nauki. Cieszące się sporym zainteresowaniem wydarzenie jak zwykle odbyło się w murach Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. 

Czternasta edycja festiwalu przebiegła pod kątem motoryzacji i była ściśle związana z 45. Rajdem Świdnickim Krause. To właśnie dziś w „Mechaniku” odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca kwietniowe wydarzenie. Relację z konferencji możesz zobaczyć pod linkiem: http://swidnica24.pl/na-horyzoncie-45-rajd-swidnicki-krause/

Konferencja zwieńczyła jednak Festiwal Nauki, a zanim do niej doszło odbyło się szereg imprez towarzyszących. Rozpoczęło się od wykładu „Dwie krainy. Góry Stołowe – Pustkowie Smoga”, który zaprezentowali Tadeusz Kandefer i Tomasz Mazur – pracownicy Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych. Później w godzinach 10.15 – 11.45 odbywał się dwutorowo panel naukowy i sportowy. W pierwszym przypadku zebrani gości mieli możliwość uczestnictwa w wykładzie i prezentacji Juliana Obrockiego „Motorsport w służbie nauki. Czy rajdy samochodowe przyczyniają się do rozwoju motoryzacji?”, a także w wykładzie PWR Racing Team – studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej „Z Politechniki Wrocławskiej na tory Formuły 1”. Panel sportowy to wykład „Dakar od podszewki” byłego kierowcy rajdowego i wyścigowego Jerzego Mazura i pokaz samochodów na placu szkolnym – m.in. Poloneza z Rajdu Monte Carlo, rajdowego Nissana Micra czy ciężarówki Star z Rajdu Dakar.

Była to już czternasta edycja Festiwalu Nauki. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest nauczycielka „Mechanika” Grażyna Kubiczek.

/FOTO: Anna Pawłowska/

Poprzedni artykułDzień Talentów w Świdnicy
Następny artykułSzare Wilki kontra rycerze wiosny