Strona główna 0_Slider Rusza remont Parku Centralnego

Rusza remont Parku Centralnego

1

Od kompleksowego remontu i przebudowy cieków wodnych rozpocznie się rewitalizacja Parku Centralnego w Świdnicy. Przetarg na wykonanie prac wygrało świdnickie Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „Eko-Wod”.

park-centralny-2016-12-23-2Firma do końca września tego roku ma czas na oczyszczenie koryt Młynówki i Witoszówki przepływającej przez największy Park w Świdnicy oraz naprawę skarp. Prace obejma także wyspy i Staw Pływacki. Miasto na ten cel miało zarezerwowane 2,5 miliona złotych, w przetargu uzyskano cenę 1,55 miliona złotych.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Świdnica otrzymała 9 milionów złotych dofinansowania  z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś II działanie 2.5 – rozwój terenów zielonych w miastach na przeprowadzenie rewitalizacji Parku Centralnego. Potoki i staw stanowią pierwszy etap prac, które obejmą cały, 12-hektarowy obszar.

altana Park CentralnyZakres prac w ramach dofinansowania obejmie: wycinkę chorych i zagrażających bezpieczeństwu drzew, nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych, nowe nawierzchnie alejek parkowych i ścieżki rowerowe, oświetlenie parkowe, rozbudowę placów zabaw oraz małą architekturę (ławki, kosze, stojaki rowerowe). W parku pojawią się również fontanna, altana widokowa i polana piknikowa. Całość inwestycji zakończy się w IV kwartale 2018.

/red./

Poprzedni artykułNajpiękniejsze okazy na sprzedaż
Następny artykułZmiany po reformie oświaty w Strzegomiu