Strona główna 0_Slider Pijany ojciec spał przy wózku z niemowlakiem

Pijany ojciec spał przy wózku z niemowlakiem

3

Policjanci zatrzymali w Strzegomiu mężczyznę, który będąc w stanie upojenia alkoholowego „opiekował się” swoim 5 – miesięcznym synkiem. Mężczyzna o świcie leżał na ulicy, a koło niego stał wózek.

Do zatrzymania doszło około 5.30 rano w Strzegomiu po tym, jak jeden z mieszkańców powiadomił funkcjonariuszy, że w pobliżu sklepu spożywczego na ziemi leży mężczyzna. Koło niego stoi wózek, a w nim małe dziecko.

Gdy policjanci dotarli na wskazane miejsce, okazało się, że jest tam tylko wózek z dzieckiem. Wskazanego mężczyznę funkcjonariusze znaleźli kilka ulic dalej. Był kompletnie pijany i trudno było się z nim porozumieć. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny około 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Na szczęście dziecko nie doznało żadnych obrażeń. Chłopiec został przekazany babci. Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Jeśli zebrany materiał wskaże, iż mężczyzna swoich nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, w świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułKrwiodawcy nie zawiedli
Następny artykułWycięte drzewa przy letnim basenie [FOTO]