Strona główna 0_Slider Operetkowe hity dla Artura

Operetkowe hity dla Artura

0

Znakomici śpiewacy włączają się do pomocy na rzecz  Artura Klai. Rodzina i przyjaciele świdniczanina szukają wszelkich sposobów, by sfinansować terapię komórkami macierzystymi, która daje nadzieję, że 30-latek wreszcie wstanie z wózka.

12 marca o godzinie 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Osrodka Kultury wystąpią śpiewacy wrocławskich scen muzycznych,oklaskiwani także w USA, Australii i całej Europie
Dorota Ujda-Jankiewicz – sopranistka i Andrzej Jankiewicz- tenor. Publiczność czarują nie tylko wrażliwością i muzykalnością, ale także  doborem utworów, mnóstwem pięknych kostiumów i ciekawą choreografią. Koncert ” W rytmie walca i czardasza” zawiera najpiękniejsze arie i duety z najbardziej znanych operetek J. Straussa, E. Kalmana, Fr. Lehara i innych. Na koncert zapraszają Antonina Klaja, która od lat walczy o zdrowie syna oraz Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes Fundacji “Bliżej siebie”.

Cegiełki wstępu w cenie 25 zł. – parter, 20 zł. – balkon
do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej – ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku), codziennie w godz. 10:00 – 18.00.
Dochód w całości zostanie przeznaczony na terapię Artura Klai. Mimo choroby Artur skończył szkołę średnią i policealną, uzyskując dyplom informatyka. Jest bardzo towarzyski i serdeczny wobec ludzi. Bez wytchnienia od lat poddaje się operacjom i często bolesnej rehabilitacji, by uzyskać jak największą sprawność fizyczną. Wielką nadzieją okazało się przeszczepienie komórek macierzystych MSC (Mezenchymalne komórki macierzyste), będących populacją komórek, mającą możliwość przekształcenia się w różnorodne typy dojrzałych komórek, między innymi w komórki tłuszczowe, kostne, chrzęstne, mięśniowe oraz nerwowe.  Daje mu to 99% szans na samodzielne chodzenie.

Terapia kosztuje ponad 70 tysięcy złotych, do tej pory udało się zebrać ok. 40 tysięcy złotych. Brak funduszy zmusił rodzinę do przesunięcia terminu rozpoczęcia terapii z lutego na kwiecień.

Pomóc można także przekazując 1% podatku: Fundacja Dzieciom: „Zdążyć z Pomocą”, KRS: 0000037904, pole „Cel szczególny”: Artur Klaja 8782

lub poprzez stronę www.siepomaga.pl