Strona główna 0_Slider Ferie na półmetku

Ferie na półmetku [FOTO]

0

Jeszcze tylko tydzień zimowych wakacji przed uczniami powiatu świdnickiego. Pierwsze dni ferii minęły pod znakiem atrakcji, które zapewniają m.in. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, szkoły i placówki gminne.

Ferie w MDK Świdnica:

Od 13 lutego 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy rozpoczęło się zimowisko. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, wyjazdach, spotkaniu z ciekawymi ludźmi, a także konkurencjach rekreacyjnych i sportowych. Pod koniec każdego z dnia oczekiwał ich obiad w Hotelu Sportowym. W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach szachowych, fotograficznych i tanecznych. Doskonalili swoje zdolności przy tym dobrze się bawiąc pod czujnym okiem Wojciecha Kowalczuka,  Krzysztofa Jasa i  Anny Trzeciak. We wtorek nasi podopieczni pojechali do aqua parku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie aqua parku, gdzie uczestnicy zimowiska aktywnie brali udział. W środę poszli do teatru na spektakl pt „Czerwony Kapturek”. Gdy wrócili spotkała ich niespodzianka, ponieważ mieli możliwość spotkać filatelistów z koła nr 10 w Świdnicy Piotra Wiercińskiego, Pana Zbigniewa Petralskiego oraz Joannę Rupnicką. Później został przeprowadzony konkurs plastyczny na znaczek pocztowy.

Nie zabrakło wycieczek na sanki i do Witoszowa, gdzie uczestnicy m.in. mogli skorzystać z ścianki wspinaczkowej. W poniedziałek 20 lutego rusza drugi turnus.

Ferie w gminie Świdnica:

Aktywni-asertywni. Pod takim właśnie tytułem grupa 34 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie spędziła tygodniowy pobyt w SSM w Lubachowie. 16 lutego  z odwiedzinami do schroniska zawitała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Pełni energii i uśmiechu uczestnicy prezentowali kilkudniowe osiągnięcia.

Nawet nie sądziliśmy, że można tak atrakcyjnie i blisko domu spędzić ferie zimowe. Mieliśmy mnóstwo atrakcji: piesze wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu,  zwiedzanie Zamku Grodno, zumbę, warsztaty ekologiczne, z asertywności, zdrowego żywienia.  A co najważniejsze, to wszystko za darmo – podkreślali uczestnicy tegorocznej edycji zimowego wypoczynku w Lubachowie.

Swoje kilkudniowe osiągnięcia prezentowali przed zaproszonymi gośćmi, którym ani na chwilę nie było dane odpoczywać. Prezentacja porannej gimnastyki, warsztatów zdrowego żywienia z których powstała książeczka z przepisami, przyrodnicze łamigłówki –  wszystkie te czynności wymagały zaangażowania nie tylko umysłu ale i poszczególnych partii ciała.

– To dopiero półmetek ferii zimowych, ale patrząc na prezentację zdjęć i to co już udało wam się zrealizować podczas tego kilkudniowego pobytu jestem przekonana, iż był to dobrze spożytkowany czas. Wierzę, że po zasłużonym wypoczynku wrócicie do szkół pełni nowych pomysłów, sił i entuzjazmu. Gratuluję Waszym opiekunom i na kolejne dni życzę beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych ferii – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Podobnie jak w latach poprzednich, koszt pobytu w całości został sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tylko w tym roku na ten cel zostało przeznaczonych blisko 8000 zł.

To jednak nie koniec spotkań w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Już od poniedziałku ruszają kolejne wokalne warsztaty muzyczne z wykorzystaniem gminnego studia nagrań.

Poprzedni artykułSesja oświatowa w Świebodzicach
Następny artykułW dawnym domu kultury będą mieszkania socjalne