Strona główna 0_Slider Dzień otwarty świdnickiej onkologii

Dzień otwarty świdnickiej onkologii [FOTO]

0

Nowotwór to nie wyrok. Jak szybko i skutecznie wykryć predyspozycje do zachorowań i szybko reagować na niepokojące zmiany doradzał dzisiaj zespół specjalistów oddziału onkologii świdnickiego szpitala.

17 Światowe Dni Walki z Rakiem stały się okazją do zorganizowania drzwi otwartych. Od 9.00 do 14.00 każdy chętny mógł spotkać się z lekarzami i pielęgniarkami, uzyskać materiały edukacyjne, a także nauczyć się na fantomach przeprowadzania samobadania piersi. Specjaliści zapraszali na  konsultacje dermatologiczne i do wypełnienia ankiety dotyczącej predyspozycji dziedzicznej do nowotworów złośliwych. W programie przewidziano również wykład   na temat postaw prozdrowotnych i czujności onkologicznej.

Za przygotowani dnia drzwi otwartych odpowiadał zespół w składzie: dr n. med. Ewa Kilar, specjalista onkolog kliniczny – Feliks Błaszczyk, specjalista onkolog kliniczny – Elżbieta Błaziak, mgr w zakresie pielęgniarstwa – Krystyna Jankotowicz, pielęgniarka dyplomowana (licencjat) – Teresa Harańczyk.

Na stronie internetowej znajdują się materiały i informacje przygotowane na dzień drzwi otwartych a także ankieta dotycząca predyspozycji dziedzicznych do zachorowań na nowotwory złośliwe.

Materiały oraz ankieta są dostępne na stronie szpitala Latawiec. Kliknij!

Zdjęcia Anna Pawłowska