Strona główna 0_Slider Fantastyczne emocje, młodzi piłkarze w akcji!

Fantastyczne emocje, młodzi piłkarze w akcji! [65 ZDJĘĆ]

0

Niesamowity przebieg miał kolejny turniej piłkarski z cyklu JAKO-Polonia-Stal Świdnica Cup 2016/2017. W hali sportowej w Witoszowie Dolnym rozegrano dwa oddzielne turnieje w kategorii zawodników z rocznika 2010 i młodszych. W obu o miejscach na podium decydowały szczegóły – „małe tabele” i bilanse goli!

Na starcie imprezy zameldowało się 14 drużyn: Javoria Jawor, JTS Jawor, Baszta Wałbrzych, AP Dzierżoniów, Pogoń Pieszyce, AKS Strzegom, Fair-Play Wrocław (2 drużyny), AP 13 Świdnica (2 drużyny) oraz Polonia-Stal Świdnica (4 drużyny). Zespoły przydzielono do dwóch grup i rozegrano dwa oddzielne turnieje, które toczyły się systemem każdy z każdym. W grupie A na finiszu dwie drużyny zgromadziły po 13 punktów. W bezpośrednim starciu Fair-Play I Wrocław z AP Dzierżoniów był remis 1:1. W tym momencie patrzono na bilans goli w całym turnieju, ale i tu był remis – po +8. O zwycięstwie Fair-Play zadecydowała większa liczba goli strzelonych w całej imprezie! W grupie B trzy drużyny wywalczyły po 15 punktów. Potrzebne było stworzenie małej tabeli i w niej najlepszym bilansem legitymowali się piłkarze Fair-Play II Wrocław, wyprzedzając AKS Strzegom i JTS Jawor.

Na koniec odbyła się dekoracja drużyn i wszystkich zawodników. Każdy piłkarz otrzymał medal dla najlepszego gracza turnieju, bo każdy z nich zasłużył na wielkie słowa uznania. Bardzo miłym akcentem była też obecność podczas turnieju Andrzeja Padewskiego, prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Klasyfikacja końcowa – grupa A:

 1. Fair-Play I Wrocław
 2. AP Dzierżoniów
 3. Javoria Jawor
 4. Baszta Wałbrzych
 5. Polonia-Stal II Świdnica
 6. Polonia-Stal I Świdnica
 7. AP 13 I Świdnica

Klasyfikacja końcowa – grupa B:

 1. Fair-Play II Wrocław
 2. AKS Strzegom
 3. JTS Jawor
 4. Pogoń Pieszyce
 5. AP 13 II Świdnica
 6. Polonia-Stal III Świdnica
 7. Polonia-Stal IV Świdnica

/FOTO: Artur Ciachowski, Mateusz Dzień vel Rakoczy/