Strona główna 0_Slider 12-latek nie wahał się, by pomóc starszemu mężczyźnie

12-latek nie wahał się, by pomóc starszemu mężczyźnie

3

Nie przeszedł obojętnie, zachował zimną krew i wykazał się ogromną odpowiedzialnością. Maksymilian Śleszyński, uczeń klasy Vc w Szkole Podstawowej nr 105 pomógł mężczyźnie, który zasłabł na ulicy. Za taką postawę został wyróżniony przez świdnickie Pogotowie Ratunkowe i szkołę.

10 lutego Maksymilian Śleszyński jako pierwszy w historii SP nr 105 został uhonorowany tytułem „Mały Wspaniały”. Statuetkę odebrał na szkolnym apelu, podsumowującym półrocze, w obecności koleżanek, kolegów, nauczycieli i rodziców. Urszula i Marek Śleszyńscy otrzymali list gratulacyjny.

Maksymilian w drodze ze szkoły, na ulicy Saperów zauważył starszego mężczyznę, który słaniał się na nogach i z trudem mówił, że ma problemy zdrowotne. Chłopiec nie wahał się, pomógł seniorowi usiąść na pobliskim murku, wykręcił numer na pogotowie, klarownie wyjaśnił dyspozytorowi, co się stało. Czekał razem ze starszym panem na przyjazd karetki. – Już wtedy został przez ratowników pochwalony, ale pomyślałam, że ten przykład warto pokazać jako godzien naśladowania. Sytuacja zainspirowała naszą szkołę do ogłoszenia stałego konkursu „Mały Wspaniały” w trzech kategoriach – bezinteresowną pomoc ludziom, pomoc zwierzętom i pomoc w nauce. Maksymilian oczywiście jest pierwszym laureatem! – podkreśla dyrektorka Małgorzata Pielach. Chłopiec otrzymał również dyplom od świdnickiego Pogotowia Ratunkowego i dyrektora szkoły.

/opr. red./

Poprzedni artykułNadciąga jubileuszowa edycja święta hippicznego
Następny artykułKim był zmarły z altanki?