Strona główna 0_Slider Świdnickie szkoły znów daleko w rankingu

Świdnickie szkoły znów daleko w rankingu

7

I i II LO w Świdnicy to po raz kolejny jedyne licea z powiatu świdnickiego, które znalazły się wśród 500 najlepszych ogólniaków w Polsce. Oba jednak nadal na dalekich miejscach. Sukces natomiast odnotowało Technikum nr 5 w ZSE w Świdnicy, które po raz pierwszy trafiło na listę 300-tu najlepszych polskich techników.

70-lecie-ekonomika-25Zespół Szkół Ekonomicznych

Już po raz dziewiętnasty Fundacja Edukacyjna Perspektywy sporządziła rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy znalazło się na 320 miejscu (awans z 334 miejsca w 2016). Wyżej jest II LO, na miejscu 303 (awans z 349 w 2016 roku, najlepszy wynik w 2015 – 210 miejsce). Obie szkoły zajmują w rankingu dolnośląskim odpowiednio 23 i 22 miejsce. Oba licea mają tytuły „Brązowej Szkoły”.  I LO po raz pierwszy znalazło się także w Rankingu Szkół Olimpijskich, zajmując 187. miejsce. Żadnej ze szkół nie ma w rankingu maturalnym.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2017: sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%.

Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy jest jedynym z powiatu świdnickiego, które znalazło się w zestawieniu 300-tu najlepszych polskich techników. Zajęło wysokie 13. miejsce w zestawieniu wojewódzkim oraz 245. lokatę w Polsce i otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły” .

O miejscu w zestawieniach techników decydują: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

/opr. asz/

Poprzedni artykułCzyja zguba?
Następny artykułZobacz cuda natury w Galerii Świdnickiej