Strona główna 0_Slider Przebudowa ronda przeciąga się

Przebudowa ronda przeciąga się

5

Zamiast do końca grudnia 2016, jak obwieszczały tablice ustawione przez Urząd Miejski, kierowcy pomęczą się kilka tygodni dłużej. Pierwszy etap przebudowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Okrężnej przedłuża się.

rondoInwestycję prowadzi miasto, ale środki pochodzą z budżetu województwa. Firma Skanska, która wygrała przetarg, otrzyma 679 713 zł.

– Remont ulicy Kopernika rozpoczął się we wrześniu 2016 roku. Przy okazji tych prac zaplanowano także uporządkowanie infrastruktury podziemnej będącej własnością ŚPWiK oraz PSG  Sp z o.o. Zakres tych prac oraz komplikacje, które powstały w trakcie ich realizacji, spowodowały wydłużenie terminu realizacji zadania o około 3 tygodnie – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.  – Właściwe prace drogowe zaczęły się więc ze wspomnianym poślizgiem, dodatkowo pojawiły się również niesprzyjające warunki atmosferyczne tj. duże opady deszczu, które mogły spowodować zbyt duże nasiąkniecie gruntu pod zdemontowaną, starą konstrukcją drogi, dlatego zostały one chwilowo wstrzymane. W obecnym etapie, którego zakres obejmuje około 3/4 całości zadania, zrealizowano już w większości prace drogowe związane z konstrukcją jezdni oraz część chodników. Wykonanie warstw bitumicznych uzależnione będzie od warunków atmosferycznych. Następnie wdrożony zostanie drugi etap prac, czyli wyłączenia z ruchu obecnie funkcjonującej jezdni i poprowadzenia go już wykonanym fragmentem ronda.  Etap 2 realizowany będzie dalej w oparciu o wahadłową sygnalizacje świetlną. Koniec całości prac planowany jest na marzec tego roku. 

 Ruch poprzez rondo odbywa się będzie wyłącznie na relacji między ulicami Przemysłowa – Kopernika (w stronę ulicy Towarowej), po przebiegu drogi wojewódzkiej nr 382. Nadal obowiązują objazdy:

– od ul. Przemysłowej – ulicą Witosa i Kliczkowską do ul. Kopernika,

– od ul. Kopernika (od strony miasta) – ulicą Kliczkowską i Witosa do Przemysłowej a ul. Jodłową, Westerplatte objazd do Dzierżoniowa i Jagodnika,

– od ul. Okrężnej – ulicą Klonową, Kopernika, Kliczkowską i Witosa do Przemysłowej, a ul. Jodłową, Westerplatte objazd do Dzierżoniowa i Jagodnika.

/asz/