Strona główna 112 Na śliskich drogach więcej wypadków

Na śliskich drogach więcej wypadków

6

Do dwóch wypadków doszło po pierwszych opadach śniegu. Samochody zderzyły się w Witoszowie Dolnym i Bystrzycy Górnej. W Świdnicy Ford Focus wpadł do rzeki.

witoszow02Na zdjęciu wypadek w Witoszowie Dolnym

2 stycznia około 12.50 w Bystrzycy Górnej kierujący Peugeotem 206 nie zachował należytej ostrożności na śliskiej nawierzchni i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Opel Insignia – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. Kierujący Peugeotem 37-latek ze złamaniem kręgu szyjnego trafił do szpitala.

witoszow01Do kolejnego zdarzenia doszło w Witoszowie Dolnym o 14.10 (na zdjęciu). Kierująca Mitsubishi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 21-latkowi, jadącemu Volkswagenem Golfem. Mężczyzna z obrażeniami głowy i skręceniem odcinka szyjnego kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

Około 20.00 w Świdnicy kobieta kierują Fordem Focusem na ulicy Westerplatte, na wysokości numeru 51) w Świdnicy wypadła z drogi, ścięła 2 znaki drogowe i zakończyła jazdę w rzece. Nic jej się nie stało, została ukarana mandatem w wysokości 250 złotych i 6 punktami karnymi – dodaje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

/red./
Zdjęcia KPP w Świdnicy