Strona główna 0_Slider Żłobek w proszku, ale chętnych coraz więcej

Żłobek w proszku, ale chętnych coraz więcej

0

Do końca grudnia miały zakończyć się prace przy budowie Miejskiego Żłobka nr 2 w Świdnicy, ale tak się nie stało. Miasto jednak nie zmienia terminów i planuje otwarcie placówki na osiedlu Zawiszów 1 marca tego roku. Do 13 stycznia trwa nabór dzieci.

zlobek-10Powstający na osiedlu Zawiszów żłobek miał być oddany do użytku 1 stycznia 2017 roku, jednak nie udało się w terminie zakończyć prac budowlanych. Wyłoniona w przetargu firma KBUD miała termin do 7 listopada 2016, ale go nie dotrzymała Podobnie jest z kolejnym, wyznaczonym na koniec grudnia. Prace budowlane nadal trwają. Mimo to miasto nie zmienia planów, prowadzony jest nabór dzieci. W żłobku jest 100 miejsc dla maluchów od 20 tygodnia do 3 roku życia. – Do dzisiaj pobrane zostały 73 karty rekrutacyjne – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Przypomnę, że komplet dokumentów należy składać do 13 stycznia, a wyniki naboru opublikowane zostaną 20 stycznia na stronie internetowej i tablicy ogłoszeniowej Żłobka Miejskiego nr 1. Uruchomienie żłobka planowane jest 1 marca 2017 roku. 

GDZIE SKŁADAĆ WNIOSKI? PRZECZYTAJ!

Inwestycja będzie kosztowała ok. 4,5 miliona złotych. Z programu Maluch 2016 miasto otrzymało 1,83 miliona złotych dotacji. Termin rozliczenia dofinansowania został przesunięty.

/asz/