Strona główna Kultura „Mała syrenka” w świdnickim teatrze

„Mała syrenka” w świdnickim teatrze

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 21 stycznia o godz.16.00 do sali teatralnej na spektakl familijny „Mała syrenka”, w wykonaniu  aktorów Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze.

Syrenka 13Adaptacja jednej z piękniejszych i bardziej lubianych przez dzieci baśni Hansa Christiana Andersena – opowieść o morskiej syrence, która z miłości do szlachetnego księcia opuszcza swój podwodny świat. Jeleniogórska wersja baśni nieco łagodzi jej przebieg. – W oryginale książę żeni się z inną dziewczyną, a syrenka z nieszczęśliwej miłości ginie w morskich falach – przypomina Bogdan Nauka, autor adaptacji i reżyser spektaklu. – W naszej opowieści nieszczęśliwą Syrenkę z opresji ratuje ojciec, Król Mórz Tryton.

Mobilna scenografia autorstwa Iwony  Makowskiej oddaje urodę podwodnego świata klasyczne marionetki niciowe  wykonał Jeleniogórski rzeźbiarz Ryszard Zając Wielkim atutem przedstawienia jest muzyka. To wspaniały roztańczony musical, do powstania którego przyczynili się jeleniogórzanie: muzykę skomponował Agim Dżeljilji, teksty piosenek ułożył Tadeusz Siwek, a zespół aktorski wokalnie przygotował Jacek Szreniawa.

Bilety – 12 zł (sprzedaż Informacja Turystyczna, ul.Wewnętrzna 2 / rezerwacja telefoniczna 74 852 02 90)

Poprzedni artykułOskarżony o zbrodnię przeciwko ludzkości
Następny artykułTylko dwie kadencje szefa gminy? Oceniają wójt Teresa Mazurek i burmistrz Leszek Michalak