Strona główna 0_Slider Koncertowali z powodzeniem dla Artura

Koncertowali z powodzeniem dla Artura [FOTO]

0

Niedziela 15 stycznia okazała się dniem szczodrości świdniczan. Nie tylko hojnie wsparli 25-ty finał WOŚP, ale także lokalną akcję charytatywną na rzecz Artura Klai, który ma duże szanse na to, by zacząć chodzić.

KONCERT DLA ARTURA - 2017.01.15 - (7)Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg “Bliżej Siebie” zorganizowała koncert, w którym  wystąpili uzdolnienie uczniowie Państwowej Szkoły I Stopnia im. L.Różyckiego w Świdnicy, a gościny udzieliła parafia pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych. Spora grupa widzów w niedzielne popołudnie wysłuchała kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją Marty Monety, solistów, a także orkiestry prowadzonej przez Kacpra Birulę. Koncertowi towarzyszyła zbiórka datków. Do puszek trafiło 1910 zł, 10 euro i 1 funt. Jak zapewnia pomysłodawczyni koncertu Małgorzata Dziura-Sztejnberg, cała kwota dzisiaj trafi na specjalne subkonto, utworzone dla Artura Klai.

***

Mimo choroby (dziecięce porażenie mózgowe) Artur Klaja skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Za nim jest 12 operacji i lata ćwiczeń pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest samodzielne chodzenie, którego może zasmakować dzięki urządzeniu pionizującemu. Jest jednak szansa na metodę leczenia, która właśnie została wdrożona u innego świdniczanina, Michała Szalińskiego. To leczenie za pomocą komórek macierzystych, które mogą pomóc w regeneracji układu nerwowego. Terapia rozpocznie się już w lutym w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie, jednak terapii komórkami macierzystymi nie refunduje NFZ. Do tej pory rodzina z 1% i akcji charytatywnych uzbierała 31 tysięcy złotych, co pozwoli na podanie dwóch dawek.Darowiznę na leczenie świdniczanina przekazała wokalistka Patrycja Markowska. W sumie razem z datkami z koncertu w kościele pw. NMP Królowej Polski przybyły 3 tysiące złotych. Cała terapia kosztuje ponad 70 tysięcy złotych.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska