Strona główna 0_Slider Festiwal Bachowski po raz XVIII

Festiwal Bachowski po raz XVIII

0

To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko w skali regionu, ale i całej Polski. Od lat Festiwal Bachowski przyciąga do Świdnicy melomanów z całego kraju i świata, a w programie imprezy rok rocznie znajdują się najciekawsze nazwiska wykonawców muzyki poważnej. Tak też będzie tym razem.

CAMERON CARPENTER - 30.07.2016 - (29)

Dzięki Festiwalowi Bachowskiemu w Świdnicy wystąpiła śmietanka międzynarodowych artystów. W zeszłym roku na imprezie gościli m.in. muzycy z Akademie für Alte Musik Berlin – laureaci nagrody Grammy i wielu innych prestiżowych wyróżnień, czy Cameron Carpenter – amerykański mistrz gry na organach. Tradycją festiwalu stało się też organizowanie koncertów w niecodziennych przestrzeniach, jak np. dworzec kolejowy w Świdnicy czy młyn w Siedlimowicach. Podczas tegorocznej edycji na uczestników czekają wydarzenia, które wyróżniają Festiwal Bachowski na festiwalowej mapie Polski: piątkowe i niedzielne pikniki romantyczne, sobotnie śniadania na trawie, Bach dla dzieci czy Chór społeczny. Organizatorzy ujawnili już potwierdzone punkty programu XVIII odsłony:

27 VII – tbc
28 VII – Ralph Rousseau – viola da gamba recital
29 VII – Festival Ensemble Świdnica & Capella Cracoviensis, Marek Toporowski – 1517-2017 muzyka Reformacji
30 VII – Cantus Cölln, Konrad Junghänel – H. Schütz, J. H. Schein, H. Albert
3 VIII – La Fonte Musica, Michele Passotti – „Enigma Fortuna” Antonio Zacara da Teramo – świecka i sakralna muzyka późnego średniowiecza
6 VIII – Akademia Bachowska, Paul Goodwin – J. S. Bach – Magnificat & Oster-Oratorium
10 VIII – Hille & Marthe Perl – viola da gamba duo recital
12 VIII – Cosi fan Tutte – W. A. Mozart – Capella Cracoviensis, Jan Tomasz Adamus
15 VIII – bach survival – 14 km, 4 wyjątkowe miejsca i 4 koncerty

Festiwal Bachowski Vivaldi 7

– Festiwal Bachowski to okazja to ucieczki od hałaśliwej współczesności. To wydarzenie, poprzez które chcemy wykorzystywać sztukę i kulturę do budowania mostów oraz integracji, będącej podstawą nowoczesnego, obywatelskiego społeczeństwa – mówi Jan Tomasz Adamus, dyrektor artystyczny wydarzenia.

XVIII edycja Festiwalu Bachowskiego będzie mieć miejsce w dniach 25 VII – 15 VIII. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony jest “Bach i kobiety”. Więcej szczegółów już wkrótce, a dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.bach.pl.

/sab/