Strona główna 0_Slider Czym zajmie się świdnicka Rada Miejska w tym roku?

Czym zajmie się świdnicka Rada Miejska w tym roku?

1

Reforma oświaty, ograniczenie zanieczyszczenia powietrza czy stan bezpieczeństwa publicznego – to niektóre punkty z planu pracy świdnickiej Rady Miejskiej na 2017 rok.

DSC05779

Na piątkowej, XXVIII sesji Rady Miejskiej przyjęty został plan pracy na 2017 rok. Najbardziej palącą kwestią jest wprowadzenie w życie reformy oświaty – to właśnie jej będzie poświęcona najbliższa, nadzwyczajna sesja (najprawdopodobniej 10 lutego). W marcu radni planują zająć się kwestią czystości powietrza w mieście, w kwietniu – stanem bezpieczeństwa publicznego, w maju – gospodarką odpadami. W kolejnych miesiącach Rada Miejska będzie pracować m.in. nad strategią rozwoju na lata 2017-2023, rozwojem sieci drogowej, organizacji transportu czy polityką reklamową miasta. W trakcie piątkowej sesji swoje plany zaprezentowały także Komisja Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa, Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej, Komisja Oświaty, Komisja Budżetu i Finansów, Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury oraz Komisja Rewizyjna.

– Ułożenie planów pracy Komisji Oświaty jest w tym roku wyjątkowo trudne, wszystko w związku z reformą edukacji – mówi radny Jan Górski. – Końcówkę stycznia przeznaczymy na prace przygotowawcze, a w lutym, jeszcze przed nadzwyczajną sesją, musimy rozpatrzyć propozycje działań związanych z realizacją reformy w Świdnicy. Przed nami nieznany czas. Zmiany w oświacie wpłyną w zasadzie na wszystkie aspekty – od ułożenia planu wypoczynku podczas ferii do rejonizacji szkół – dodaje.

/sab/