Strona główna 0_Slider Przejazd przez Strzegom już bez utrudnień

Przejazd przez Strzegom już bez utrudnień [FOTO]

0

Zakończyła się największa tegoroczna inwestycja drogowa związana z przebudową trzech strzegomskich ulic: Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada, łączących się z drogą wojewódzką nr 374. Dzięki tej inwestycji północna część Strzegomia całkowicie zmieniła swoje oblicze.

dsc_3982Jest to już szósta „schetynówka” w gminie – tym razem o wartości ok. 8 mln zł. Dofinansowanie w wysokości ok. 3 mln zł gmina Strzegom otrzymała z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Ulice Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada zyskały nowe nawierzchnie, zjazdy, krawężniki, chodniki oraz miejsca postojowe z prawdziwego zdarzenia. Strzegomian z pewnością ucieszył fakt, że powstały – tak bardzo oczekiwane – ścieżki rowerowe. Całości dopełniło nowe oświetlenie, ławki parkowe, jak również kosze na śmieci oraz monitoring. Uroku dodały z pewnością nowe nasadzenia krzewów.

 – W końcu nasze ulice wyglądają jak należy. Całość prezentuje się niezwykle okazale. Jestem pewny, że poprawi się również bezpieczeństwo pieszych i przejeżdżających tędy aut. Ja szczególnie się cieszę z nowo powstałych parkingów dla samochodów – podkreśla Piotr Kania, mieszkaniec ul. Kościuszki.

Jeszcze w tym roku dowiemy się, czy gmina Strzegom otrzyma dofinansowanie na przebudowę ul. Paderewskiego i ul. Matejki w 2017 r.

Tomasz Wanecki

Wydział Kultury, Sportu i Promocji UM w Strzegomiu