Strona główna 0_Slider Prezydent ujawni nazwiska wszystkich nagrodzonych urzędników?

Prezydent ujawni nazwiska wszystkich nagrodzonych urzędników?

10

Obywatelska sieć Watchdog domaga się od kilku miesięcy ujawnienia wszystkich nazwisk nagrodzonych  urzędników miejskich, ale prezydent udostępniła tylko część listy. Dzisiaj Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję, odmawiającą przekazania wszystkich nazwisk i nakazało ponowne rozpatrzenie wniosku.

pieniadze1Na złożony przez Adriana Gączkowskiego z Watchdog Świdnica wniosek została udostępniona informacja o wysokości nagród w 2015 roku, przyznanych urzędnikom świdnickiego magistratu. Przypomnijmy, że było to w sumie blisko 650 tysięcy złotych. Zostały ujawnione nazwiska tylko tych urzędników, którzy wydają decyzje administracyjne. Odmowę podania reszty nagrodzonych Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego argumentowała w ten sposób: “Pracownicy Urzędu Miejskiego, którym przyznano nagrody uznaniowe i ich dane osobowe nie mogą być udostępnione, z uwagi na fakt, że ich wynagrodzenia są dobrami osobistymi i mogą być upublicznione wyłącznie za ich zgodą.” Zdaniem SKO, wnoszący o podanie pełnej listy ma prawo do tejże informacji, ale z zaznaczeniem “o ile nie zachodzą okoliczności wyłączające udostępnienie tych informacji”. Kolegium nie precyzuje, jakie to mogą być okoliczności.

Prezydent może zmienić decyzję, utrzymać ją w mocy lub odwołać się od rozstrzygnięcia SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Ile prezydenci Świdnicy przeznaczali na nagrody dla urzędników?

2012r. – 400 tysięcy złotych

2013r. – 205 tysięcy złotych

2014r. –  1 065 tysięcy złotych

2015r. – 649 tysięcy złotych

2016r. – 222 tysiące złotych

/asz/