Strona główna 0_Slider Odważne mamy w charytatywnym kalendarzu

Odważne mamy w charytatywnym kalendarzu

0

Kalendarz na 2017 z pięknymi świdniczankami w najpiękniejszym momencie macierzyństwa już gotowy. Stowarzyszenie „Mamy co kochamy” po raz drugi przygotowało wydawnictwo, promujące karmienie piersią i jednocześnie wspierające potrzeby chorego dziecka.

kalendarze-poziomNa 12-tu stronach znajdują się stylizowane i bardzo odważne zdjęcia 12-tu świdniczanek wraz z ich pociechami. Nad sesją czuwał cały sztab: Małgorzata Niewada – fotograf; Marta. B. Kowalska – makijaż; Magda Wiatrowska – fryzura; Ewa Róża Wintoniak – stylizacja; Pracownia Florystyczna – dekoracje z kwiatów. Oprawę graficzną przygotował Krzysztof Odachowski, a przedsięwzięciu patronowała prezydent Świdnicy.

Kalendarz można już kupić za 30 złotych w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz w sklepie ze zdrową żywnością na osiedlu Zawiszów. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 9-letniego Kuby Stama.

jakub-stamaW siódmym miesiącu ciąży u nienarodzonego Kuby wykryto bradykardię i blok pierwszego stopnia serca. Kubuś urodził się w 8 miesiącu ciąży poprzez cesarskie cięcie i ważył zaledwie 1300 gramów. Jest teraz pod opieką wielu poradni: kardiologicznej, genetycznej, gastrologicznej, nefrologicznej, neurologicznej, ortopedycznej, endokrynologicznej, chirurgicznej, hematologicznej, okulistycznej, rehabilitacyjnej, szczepień oraz logopedycznej. W późniejszych badaniach genetycznych wykryto u niego zespół Silvera – Russella; objawia się on późnym i zaburzonym rozwojem, dysproporcją twarzoczaszki i mózgoczaszki, opóźnieniem wieku kostnego, kłopotami z chodzeniem, szpotawymi stopami, dymorfizmem, kłopotami narządów wewnętrznych, niskim poziomem płytek krwi i niedoborem hormonu wzrostu. Każda złotówka może pomóc w leczeniu i rehabilitacji dziecka.

/opr. red./

Poprzedni artykułOpłaty za śmieci niesprawiedliwe?
Następny artykułŚwidnica gotowa na zimę [WAŻNE TELEFONY]