Strona główna 0_Slider Złap Superksiężyc nad Świdnicą

Złap Superksiężyc nad Świdnicą [KONKURS]

1

Aktualizacja: Niestety, mgła pokrzyżowała plany. Konkurs zostaje odwołany.

Właśnie trwa niezwykłe zjawisko, dzięki któremu Księżyc będzie się wydawał o wiele większy i jaśniejszy niż zwykle. Kto dzisiaj uchwyci tę wyjątkową pełnię w Świdnicy, ma szansę na zdobycie aż czterech biletów do kina Cinema 3D. Na zdjęcia czekamy do 22.00.

ksiezyc

 To dzisiaj zbiega się moment pełni o godz. 14.42 i moment przejścia przez perygeum orbity o godz. 12.21. Odległość Księżyca od Ziemi wyniesie w perygeum 356514,9 km. Dzisiejsze zjawisko będzie wyjątkowe: naturalny satelita Ziemi znajdzie się najbliżej nas nie tylko w samym roku 2016, ale od początku całego XXI wieku. Będzie o 14 proc. większy i o 30 proc. jaśniejszy niż w przypadku pełni, która ma miejsce w przypadku, gdy Księżyc jest w najdalszym punkcie swojej orbity. Jak podaje NASA, następnym razem Księżyc znajdzie się tak blisko Ziemi w trakcie pełni dopiero 25 listopada 2034 roku. – informuje Onet.pl.

Konkurs!

Czekamy na zdjęcia Superksiężyca nad Świdnicą (z widocznymi elementami architektonicznymi miasta). Można przesłać maksymalnie 5 zdjęć w poziomie w rozmiarze 1024×768 pixeli. Fotografie prosimy przesyłać na adres [email protected] dzisiaj do godziny 22.00. W temacie należy wpisać Superksiężyc, w treści imię i nazwisko autora zdjęcia, zgodę na publikację imienia i nazwiska oraz zdjęć na portalu Swidnica24.pl, a także numer telefonu. Redakcja wybierze jedno zdjęcie, którego autor otrzyma nagrodę w postaci czterech wejściówek na dowolnie wybrany seans w Cinema 3D w Świdnicy, ważnych do końca listopada 2016. Zwycięzca zostanie ogłoszony na portalu Swidnica24.pl

Poprzedni artykułJuniorskie derby z Lechią Dzierżoniów
Następny artykułDziesięć lat partnerstwa [FOTO]