Strona główna Sport Piłka nożna Juniorskie derby z Lechią Dzierżoniów

Juniorskie derby z Lechią Dzierżoniów

0

Z trzema punktami zakończyli 13. serię spotkań piłkarze Polonii-Stali Świdnica występujący w Lidze Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych. Starsi ulegli swoim przeciwnikom 1:2, młodsi pokonali rywali zza miedzy 3:2.

csc_6016

Na początek do rywalizacji przystąpili starsi zawodnicy. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, a jak się okazało później kluczowe dla losów meczu było wprowadzenie przez gości Kacpra Wasilewskiego. Zawodnik Lechii chwilę po wejściu na murawę zdobył gola z rzutu karnego, a następnie strzałem głową podwyższył na 2:0. Biało-zieloni walczyli o odwrócenie losów spotkania, ale udało nam się strzelić tylko jednego gola autorstwa Dawida Kusio.

W meczu juniorów młodszych od początku pojedynku posiadaliśmy inicjatywę, ale na prowadzenie wyszliśmy dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Arbiter podyktował jedenastkę za zagranie ręką jednego z rywali, a skutecznym egzekutorem okazał się kapitan drużyny Maciej Korólczyk. Po zmianie stron nie rezygnowaliśmy z ataku i w 47. minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Bardzo aktywny tego dnia Marcin Bieniasz ruszył z ofensywną akcją i strzelił na 2:0. Sytuacja wywołała sporo kontrowersji. Piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie zdaniem arbitrów przekroczyła linię bramkową. Z takim obrotem sprawy nie mogli pogodzić się goście, a jeden z graczy Lechii za komentowanie pracy sędziów został z czerwoną kartką odesłany do szatni. Chwilę później było już 3:0, kiedy to dośrodkowanie Piotra Floriana, świetnym uderzeniem głową zamknął Jakub Filipczak. Przyjezdni walczyli do końca i w końcówce meczu mimo osłabienia zdobyli dwa gole. Ostatecznie górą byli jednak świdniczanie zapisując na swoim koncie bardzo cenne trzy punkty.