Strona główna Sport Piłka ręczna Szare Wilki drugie w Gdańsku

Szare Wilki drugie w Gdańsku

0

Z drugim miejscem i dwoma wyróżnieniami indywidualnymi wracają z 40. Listopadowego Turnieju Piłki Ręcznej Gdańsk 2016 juniorzy ŚKPR-u Świdnica. W silnie obsadzonych zawodach, po niezwykle dramatycznym finale zakończonym konkursem rzutów karnych świdniczanie ustąpili tylko MTS-owi Kwidzyn.

skpr

Turniej rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior) odbywał się od 11 do 13 listopada. – W naszej kategorii było piętnaście drużyn z Polski i Niemiec. Oprócz Kwidzyna były też drużyny Wybrzeża Gdańsk, kadry Pomorza, Gwardii Koszalin, TS Siemiatycze czy Olsztyn – wylicza trener Krzysztof Terebun.

Świdniczanie rozpoczęli nieszczególnie, bo od przegranej 13:17 z Wybrzeżem III Gdańsk, potem jednak było znacznie lepiej. W grupie ŚKPR wygrał 20:12 z CKS-em Szczecin i 23:12 ze Szczypiorniakiem Olsztyn, a w ćwierćfinale z Piątką Słupsk 16:13. W półfinale ŚKPR rozgromił 29:12 Wybrzeże I i awansował do ścisłego finału. W nim czekał już MTS Kwidzyn. Mecz był niezwykle wyrównany. Świdniczanie prowadzili do przerwy 9:6, ale po końcowej syrenie był remis 17:17. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka (18:18) i o wszystkim musiał decydować konkurs rzutów karnych. Po ośmiu kolejkach minimalnie lepsi okazali się rywale. Trzecia lokata przypadła TS Siemiatycze, a czwarta Wybrzeżu I.

Rozgrywający ŚKPR-u Paweł Starosta został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a do Sebastiana Borowskiego powędrowała nagroda dla wyróżniającego się zawodnika drużyny.

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński, Korbut – Chmiel 24, Kozak 16, Starosta 15, Paleń 14, Kulon 13, Borowski 12, Kopyciak 7, Ingram 5, Etel 5, Trzpil 5, Starowicz 3, Schwartz 2, Zaremba 1, Pierzak 1.