Strona główna 0_Slider Świdnicki przedsiębiorca zatrzymany przez CBA?

Świdnicki przedsiębiorca zatrzymany przez CBA?

3

Jak podały ogólnopolskie media, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 9 mieszkańców Dolnego Śląska, w tym Józefa P., wrocławskiego byłego opozycjonistę i senatora. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Swidnica24.pl, w tym gronie może być znany przedsiębiorca ze Świdnicy.

pieniadze1Poznański oddział Prokuratury Krajowej potwierdza jedynie, ze doszło do zatrzymania grupy Dolnoślązaków pod zarzutem korupcji. – Ze względu na dobro śledztwa żadnych szczegółów na tym etapie nie podamy – powiedział Swidnica24.pl Piotr Baczyński z Prokuratury Krajowej. Wśród zatrzymanych jest legenda wrocławskiej Solidarności Józef P. i jego asystent.

O zarzutach pisze Onet, powołując się na swoje źródło:Jak się dowiedzieliśmy, zarzuty dotyczą działalności Józefa P. z czasów, kiedy był senatorem. Działał wówczas we wrocławskiej grupie biznesowej. Według wysokiego rangą oficera CBA, “sprawa jest gruba”, byłemu senatorowi grozi areszt. Zarzuty dotyczą płatnej protekcji, powoływania się na wpływy.

Część zatrzymanych to osoby, które miały wręczyć korzyści za załatwienie spraw. W tej grupie mógł być przedsiębiorca ze Świdnicy. Prokurator Baczyński zapowiada więcej szczegółów za kilka, kilkanaście dni.

/asz/