Strona główna 0_Slider Są chętni do poprowadzenia schroniska dla zwierząt

Są chętni do poprowadzenia schroniska dla zwierząt

12

Trzy oferty wpłynęły na konkurs, w którym ma zostać wyłoniona organizacja prowadząca powstające w Świdnicy schronisko dla zwierząt. Urząd Miejski do 18 listopada podejmie decyzję.

schronisko-2016-10-25-7Konkurs skierowany był wyłącznie do organizacji pożytku publicznego, które mają doświadczenie bądź w prowadzeniu podobnych placówek, bądź w opiece na zwierzętami. Miasto chce, by koszty utrzymania schroniska nie przekroczyły 250 tysięcy złotych. Prowadzący sam będzie musiał zadbać o wyposażenie i zawarcie umów z weterynarzem.

Projekt budowy schroniska znalazł się wśród zwycięskich zadań II edycji budżetu obywatelskiego i na inwestycję zabezpieczonych zostało 600 tysięcy złotych. W listopadzie 2015 roku po wykonaniu projektu okazało się, że te środki nie wystarczą na realizację.  Rada Miejska dwukrotnie zwiększała pulę na tę inwestycję. W styczniu 2016 roku przetarg wygrał Zakład Ogólnobudowlany Tadeusza Brońskiego ze Świdnicy, który wykonał pierwszy etap inwestycji za 1 122 311,04 zł.  Powstał  budynek główny z segmentem administracyjnym i socjalnym, segmentem weterynaryjnym (sala zabiegowa, sala operacyjna, izolatka dla chorych zwierząt) oraz segmentem gospodarczym (kuchnia i pomieszczenie na zapasy karmy). Ten sam wykonawca stawia jeden z dwóch planowanych budynków z 18-toma boksami dla psów. Cena  sięga 540 tysięcy złotych, a inwestycja ma być zakończona w najbliższych tygodniach. Do schroniska dodatkowo poprowadzono utwardzaną drogę.

W schronisku będzie miejsce dla ok. 40 psów.

/asz/

Poprzedni artykułTrutnowskie Smoki dla świdniczan
Następny artykułPatriotyczne śpiewanie już dzisiaj