Strona główna Wydarzenia Trutnowskie Smoki dla świdniczan

Trutnowskie Smoki dla świdniczan

0

Adriana Miara, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy oraz firma Dolmeb to laureaci tegorocznych Trutnowskich Smoków – nagród przyznanych przez czeskich partnerów.

trutnowskie-smoki

 Wyróżnienia podczas uroczystości w trutnowskim Ratuszu wręczał Ivan Adamec – starosta miasta. W spotkaniu udział wzięła polska delegacja z prezydent  Beatą Moskal-Słaniewską na czele.  Nagrody dla polskich i czeskich przedsiębiorców przyznane zostały po raz drugi. Przypomnijmy, że czescy przedsiębiorcy nagrodzeni zostali kilka tygodni temu „Świdnickimi Gryfami”.

Tytuł „Najlepszej firmy transgranicznej” otrzymała firma DOLMEB sp. z o.o. Po czeskiej stronie „Najlepszą firmą pograniczą” została firma Tyco Electronics EC Trutnov, s. r. o.

Wręczono także statuetki „Trutnowskiego Smoka” dla wybitnych osobowości pogranicza. Laureatami zostali: Adriana Miara – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy oraz Gunter Fiedler – euromanager z Urzędu Miejskiego w Trutnovie.

Dyrektor Miara nagrodzona została za wspieranie rozwoju polsko-czeskiej współpracy transgranicznej. Aktywnie uczestniczy  w kreowaniu oferty kulturalnej miasta, do której włącza działania związane z promocją kultury czeskiej. Z powodzeniem realizuje projekty związane z popularyzacją książki i czytelnictwa w kraju i za granicą. Promuje twórczość polskich artystów w Czechach oraz czeskich twórców w Polsce. Realizowała polsko-czeskie projekty między innymi: „Literackie inspiracje” we współpracy z Miejską Biblioteką w Policach nad Metują, plener „Forma Słowa” oraz wystawy takich twórców jak Jiri Samek, Vera Kopecka, Kamila Karst, Joanna Zagner-Kołat, a także spotkania autorskie z pisarzami i promocje książek.

Nagrody przyznane zostały w ramach trwałości projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułFestiwal Spektrum: Ostro o współczesności na powitanie [FOTO]
Następny artykułSą chętni do poprowadzenia schroniska dla zwierząt