Strona główna 0_Slider Razem w Świdnicy: Inna polityka jest możliwa

Razem w Świdnicy: Inna polityka jest możliwa

6

Na spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk i Marceliną Zawiszą, przedstawicielkami Zarządu Krajowego partii Razem, które przyjechały do Świdnicy przekonywać, że warto, by ludzie sami garnęli się do polityki, przybyła garstka działaczy i sympatyków. Dyskusja – obok historii powstania i rozwoju partii, dotyczyła także bieżącej działalności ugrupowania, sposobów jak dotrzeć do mieszkańców mniejszych miejscowości, czy przekonać do zaangażowania ludzi młodych. Nie brakowało też ocen i odniesień do krajowej polityki.

razem-2016-11-25-5

Marcelina Zawisza przypomniała, że Razem dotąd jako jedyne ugrupowanie w wyborach zastosowało w pełni tzw. suwak i jest na każdym szczeblu zarządzane kolegialnie. Przesłanie spotkania – w gruncie rzeczy we własnym gronie – było jedno: przekonać ludzi, że inna polityka jest możliwa. – Przekonanie do polityki ludzi młodych, którzy nie chodzą na wybory i nie są zainteresowani polityką to jeden z naszych celów – mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wskazując jak istotna jest zmiana świadomości, że polityka to rzecz ważna, dotycząca nas i naszego życia na co dzień, a nie tylko w dniu wyborów.

Z kolei Marcelina Zawisza, odnosząc się do sytuacji gospodarczej, przypomniała czołowe postulaty programowe Razem dotyczące zmian w systemie podatkowym. – Trzeba zainwestować w urzędy skarbowe, które są nieefektywne i mają za małe zatrudnienie. Nie zatrudniają ekspertów – mówiła jedna z liderek Razem, wskazując, że obok wprowadzenia progresywnych podatków, warto zadbać też o uszczelnienie całego systemu, by państwo nie traciło olbrzymich wpływów z VAT i CIT, oraz na tzw. umowach licencyjnych, które często stosują wielkie korporacje.

Wśród rozważań o bieżącej polityce pojawiła się pozytywna ocena programu 500 plus i postulaty, że warto, by program miał zastosowanie już od pierwszego dziecka. Przedstawicielki Razem krytykowały natomiast wydatki w ramach reformy edukacji, która wywraca oświatę do góry nogami. – Rośnie w siłę niedemokratyczna, skrajna, neofaszystowska prawica – podkreślała Agnieszka Dzemianowicz-Bąk, punktując różne posunięcia rządu.

Na spotkaniu, które zorganizował wałbrzyski okręg Razem była mowa także o polityce społecznej, rynku pracy oraz rozdziale Kościoła i państwa. Reprezentantki Zarządu Krajowego partii 26 listopada 2016 r. o godz. 15.00 odwiedzą Wałbrzych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Hufca ZHP przy ul. Przemysłowej 16.

(ed)

Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułMieszkanie za remont
Następny artykułLetnie kąpielisko będzie modernizowane [WIZUALIZACJA]