Strona główna Polityka Platforma w Świdnicy szybko się nie pozbiera?

Platforma w Świdnicy szybko się nie pozbiera?

5

Nie za trzy tygodnie, a w ciągu trzech miesięcy ma powstać nowe koło Platformy Obywatelskiej w Świdnicy – poinformował komisarz dolnośląski partii Jarosław Duda, dementując wcześniejsze informacje.

zjazd-poZjazd i wybory powiatowe  w PO, rok 2014.

Przypomnijmy: Zarząd krajowy PO rozwiązał dotychczasowe struktury, likwidując sześć lokalnych kół, zarząd i radę powiatową. Robert Jagła, dotychczasowy szef PO w powiecie świdnickim, poinformował, że będzie pełnomocnikiem do tworzenia nowego koła, a wybory zostaną zorganizowane w ciągu 3 tygodni.

– Dementuję informację, że Robert Jagła ma być pełnomocnikiem do tworzenia nowego koła Platformy Obywatelskiej w powiecie świdnickim. Decyzją Zarządu Krajowego partii rzeczywiście dotychczasowe struktury zostały rozwiązane, a w ich miejsce ma powstać jedno koło o zasięgu powiatowym. Na zwołanie pierwszego zebrania mam jako komisarz dolnośląski trzy miesiące i decyzji o konkretnej dacie jeszcze nie podjąłem. W tej chwili prowadzę rozmowy z parlamentarzystami, a  także członkami partii, w tym także z panem Jagłą. Zmiany, o których zadecydował zarząd krajowy, spowodowane były niejasną, nieklarowną z punktu widzenia partii  sytuacją i źle pojętą rywalizacją w powiecie świdnickim – powiedział Jarosław Duda portalowi Swidnica24.pl.

– Wszelkie decyzje są w tej chwili w gestii pana komisarza – mówi poseł Katarzyna Mrzygłocka. – Bardzo mnie niepokoi sytuacja w świdnickiej Platformie. Rzeczywiście z powodów konfliktów zarząd krajowy podjął taka a nie inna decyzję, ale będziemy pracować nad zbudowaniem nowych struktur. Wszyscy członkowie partii nadal nimi oczywiście pozostają. Zarówno ja, jak i inni parlamentarzyści włączymy się w odbudowywanie PO w powiecie świdnickim, by tak znacząca do tej pory partia nadal mogła skutecznie pracować na rzecz powiatu i Świdnicy.

Poprzedni artykułHalina Aszkiełowicz-Wojno „Zasłużoną dla Miasta Świdnicy” [FOTO]
Następny artykułŚwidnica podnosi podatki