Strona główna 0_Slider O prawach kobiet z Mateuszem Kijowskim i Kazimierą Szczuką

O prawach kobiet z Mateuszem Kijowskim i Kazimierą Szczuką

13

Lider Komitet Demokracji Mateusz Kijowski i jedna z czołowych polskich feministek, Kazimiera Szczuka, przyjadą do Strzegomia i Świdnicy. W Strzegomskim Centrum Kultury  zostanie zorganizowana debata poświęcona prawom kobiet.

mateusz_kijowski_1

Mateusz Kijowski, foto wikipedia

Debaty zatytułowane „Prawa Kobiet w Polsce- Ofiara czy Beneficjentka?” organizuje w najbliższy weekend Inicjatywa Polska Dolny Śląsk i KOD Wałbrzych w ramach projektu „Ratujmy Parasolki”. Jedna z trzech, obok Wałbrzycha i jeleniej Góry, z inicjatywy radnej powiatowej Diany Szwed zostanie przeprowadzona w Strzegomskim Centrum Kultury 20 listopada o 11.30. Cały projekt podsumuje spotkanie z przedstawicielami mediów w Świdnicy.

Gośćmi debaty w Strzegomiu i spotkania w Świdnicy będą m.in Mateusz Kijowski, Kazimiera Szczuka, Paulina Piechna-Więckiewicz, Marta Lempart i prof. Ewa Waszkiewicz.

Inicjatywa Polska był inicjatorem obywatelskiego projektu ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. Dziś nie popiera lewicowych ugrupowań, które zbierają podpisy pod referendum ws. zliberalizowania przepisów aborcyjnych. – Nie można o prawach człowieka decydować w drodze referendum. To tak, jakbyśmy w referendum ustalili, czy Polska ma się nazywać Polska – tłumaczy Mateusz Rambacher, koordynator debat. Dodaje, że spotkania nie będą się koncentrowały na kwestii prawa aborcyjnego.

/red./

kijowski-szczuka

 

Poprzedni artykułŚwidnica szykuje się na święta
Następny artykułBezpłatne badania dla mieszkańców powiatu