Strona główna 0_Slider Na łyżwach w święto praw dziecka

Na łyżwach w święto praw dziecka [FOTO]

0

Pantomima promująca wolontariat, barwny korowód z udziałem łyżwiarskich dużym wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów ze Świdnicy i wreszcie zmagania na lodzie. W nietypowych okolicznościach Gimnazjum nr 2 w Świdnicy zaprosiło dzieci i młodzież z całej Świdnicy na obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

szkoly-2016-11-17-27Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 2 przygotowali przy pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji na jednym z najbardziej lubianych obiektów. Lodowisko stało się i sceną teatralną, i areną sportową. Przy okazji można było podziwiać, jaki efekt przynoszą prowadzone przez wszystkie placówki zajęcia na miejskim lodowisku – dzieci znakomicie jeżdżą na łyżwach.

Podczas spotkania wręczono nagrody w konkursach plastycznym i literackim, a także zostało rozegranych kilka konkurencji sportowych. Gimnazjaliści pomyśleli także o swoich kolegach i koleżankach z Domów Dziecka, organizując zbiórkę datków na przygotowanie świątecznych paczek.

Wydarzeniu patronowali prezydent Beata Moskal-Słaniewska i – tym razem nieobecny – Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

O prawach dziecka stanowi Konwencja z 1989 roku, uchwalona przez ONZ.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Anna Pawłowska

 

 

Poprzedni artykułSukces Perchuna w stolicy Małopolski
Następny artykułDeveloper kontra Spółdzielnia Mieszkaniowa