Strona główna 0_Slider Komórki macierzyste pomogą mu stanąć na nogi

Komórki macierzyste pomogą mu stanąć na nogi

0

Od lat świdniczanie wspierają Artura Klaję, który mimo ciężkiej choroby chce zrealizować największe marzenie – o własnych siłach wstać i pójść. Szansę na samodzielne chodzenie stwarza nowa metoda leczenia. Konieczne są jednak spore środki.

zumba-dla-artura-11W styczniu tego roku na rzecz Artura swoje siły połączyły szkoły zumby. Dzięki maratonowi tańca udało się zebrać 7 tysięcy złotych.

Mimo choroby Artur Klaja skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Za nim jest 12 operacji i lata ćwiczeń pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest samodzielne chodzenie, którego może zasmakować dzięki urządzeniu pionizującemu. Jest jednak szansa na metodę leczenia, która właśnie została wdrożona u innego świdniczanina, Michała Szalińskiego. To leczenie za pomocą komórek macierzystych, które mogą pomóc w regeneracji układu nerwowego. – Otrzymaliśmy świetną wiadomość, że Artur zakwalifikował się do leczenia w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Jest tylko jeden problem, musimy mieć odpowiednie środki, terapii nie refunduje NFZ – mówi Antonina Klaja, która od lat walczy o zdrowie syna.

Dzięki 1% i akcjom charytatywnym udało się zgromadzić dotychczas 26 tysięcy złotych. W sumie potrzeba 80 tysięcy. Gdyby się udało, terapia może się zacząć już w lutym 2017 roku.

Arturowi można pomóc wpłacając datki na konto Fundacji Dogonić Marzenia: 77 1090 2356 0000 0001 2167 7406 z dopiskiem Artur Klaja

/red./

Poprzedni artykułOstatni mecz biało-zielonych. Relacja live: Polonia-Stal – Orzeł Sadowice
Następny artykułBezpłatne badania przyciągnęły chętnych