Przy stanowiskach z bezpłatnymi badaniami w ramach kolejnej edycji akcji „Nasze zdrowie” pojawiło się sporo chętnych. – Tylu badań za darmo i od ręki nigdzie się nie zrobi – mówi pani Anna i przekonuje, że ważna jest profilaktyka, dlatego zawsze stara się korzystać z badań, które są organizowane przy ul. Miłego Dnia. Z badań można skorzystać dziś do 18.00.

Akcję „Nasze zdrowie” cyklicznie organizuje Starostwo Powiatowe w Świdnicy i Galeria Świdnicka. Na chętnych tym razem czekają między innymi:
– badanie ostrości wzroku
– badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi
– porady dietetyka wraz z analizą składu ciała
– porady fizjoterapeuty
– badanie ucha środkowego
– wykrywanie wad postawy u dzieci
– diagnostyka i terapia bólu u osób starszych
– porady specjalisty rehabilitanta
– masaż leczniczy ciała
– pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu
– stoisko profilaktyczne
– masaż relaksacyjny twarzy i dłoni
Ciekawostką jest możliwość skorzystania z symulatorów alko- i narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie otoczenia oczami osoby będącej pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
(ed)
Zdjęcia Anna Pawłowska












![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Strażackie święto w Dobromierzu. Widowiskowe pokazy i parada na otwarcie wydarzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260627_Dzien_Otwarty_OSP_Dobromierz-63-238x178.jpg)
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)






