Strona główna 0_Slider Kolejne zmiany na Wałbrzyskiej w Świdnicy

Kolejne zmiany na Wałbrzyskiej w Świdnicy [MAPA]

3

Zakończyły się prace remontowe na jednym z odcinków ulicy Wałbrzyskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Słowiańską. Ruch na tym odcinku drogi zostanie przywrócony 1 grudnia w godzinach porannych – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

droga-na-walbrzych-2016-11-28-1Na tym fragmencie ulicy wykonano nową konstrukcję drogi, chodnik  i drogę rowerową, przebudowano skrzyżowanie. Powstało także nowe oświetlenie drogowe i odwodnienie.

Równocześnie z tą zmianą, umożliwiającą pierwotną obsługę osiedla Słowiańskiego, wprowadzony zostanie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na drugim przebudowywanym fragmencie ulicy Wałbrzyskiej, tj. na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej.  Od 1 grudnia całkowicie zamknięte  zostanie skrzyżowanie Wałbrzyskiej z Korczaka. Pojazdy zostaną skierowane na istniejące już trasy objazdowe poprowadzone ulicą Polna Droga i Sprzymierzeńców.

mapa-objazdu-walbrzyskaNa tym etapie prac ulegnie również modyfikacji trasa przejazdu autobusów:

– linia nr 10 (kierunek Pogorzała) – przystanki wyłączone z ruchu: ul. Wałbrzyska/Głowackiego i Wałbrzyska/Kusocińskiego – nowy przebieg linii od pl. Grunwaldzkiego: Wałbrzyska, Pionierów, Polna Droga

– linia nr 10 (kierunek pl. św. Małgorzaty) – przystanki wyłączone z ruchu: ul. Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego –  nowy przebieg linii od Witoszowa Dolnego: Polna Droga, Sprzymierzeńców, al. Niepodległości

– linia nr 10 (kierunek ul. Strzelińska) – przystanki wyłączone z ruchu: Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego, pl. Grunwaldzki –  nowy przebieg linii od Witoszowa Dolnego: Polna Droga, Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, pl. Drzymały.

Dla linii nr 10 wprowadzone zostaną przystanki zastępcze:

– kierunek Pogorzała przy ul. Polna Droga na wysokości skrzyżowania z ul. Kusocińskiego
– kierunek pl. św. Małgorzaty i kierunek Strzelińska przy ul. Polna Droga na wysokości skrzyżowania z ul. Kusocińskiego oraz przy al. Niepodległości (przy banku).

Obecnie obowiązująca trasa przejazdu dla linii nr 50, 51, 52, 53 nie ulega zmianie.

Zdjęcia Anna Pawłowska