Strona główna 0_Slider Kolejne zmiany na Wałbrzyskiej w Świdnicy

Kolejne zmiany na Wałbrzyskiej w Świdnicy [MAPA]

3

Zakończyły się prace remontowe na jednym z odcinków ulicy Wałbrzyskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Słowiańską. Ruch na tym odcinku drogi zostanie przywrócony 1 grudnia w godzinach porannych – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

droga-na-walbrzych-2016-11-28-1Na tym fragmencie ulicy wykonano nową konstrukcję drogi, chodnik  i drogę rowerową, przebudowano skrzyżowanie. Powstało także nowe oświetlenie drogowe i odwodnienie.

Równocześnie z tą zmianą, umożliwiającą pierwotną obsługę osiedla Słowiańskiego, wprowadzony zostanie kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu na drugim przebudowywanym fragmencie ulicy Wałbrzyskiej, tj. na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej.  Od 1 grudnia całkowicie zamknięte  zostanie skrzyżowanie Wałbrzyskiej z Korczaka. Pojazdy zostaną skierowane na istniejące już trasy objazdowe poprowadzone ulicą Polna Droga i Sprzymierzeńców.

mapa-objazdu-walbrzyskaNa tym etapie prac ulegnie również modyfikacji trasa przejazdu autobusów:

– linia nr 10 (kierunek Pogorzała) – przystanki wyłączone z ruchu: ul. Wałbrzyska/Głowackiego i Wałbrzyska/Kusocińskiego – nowy przebieg linii od pl. Grunwaldzkiego: Wałbrzyska, Pionierów, Polna Droga

– linia nr 10 (kierunek pl. św. Małgorzaty) – przystanki wyłączone z ruchu: ul. Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego –  nowy przebieg linii od Witoszowa Dolnego: Polna Droga, Sprzymierzeńców, al. Niepodległości

– linia nr 10 (kierunek ul. Strzelińska) – przystanki wyłączone z ruchu: Wałbrzyska/Głowackiego, Wałbrzyska/Kusocińskiego, pl. Grunwaldzki –  nowy przebieg linii od Witoszowa Dolnego: Polna Droga, Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, pl. Drzymały.

Dla linii nr 10 wprowadzone zostaną przystanki zastępcze:

– kierunek Pogorzała przy ul. Polna Droga na wysokości skrzyżowania z ul. Kusocińskiego
– kierunek pl. św. Małgorzaty i kierunek Strzelińska przy ul. Polna Droga na wysokości skrzyżowania z ul. Kusocińskiego oraz przy al. Niepodległości (przy banku).

Obecnie obowiązująca trasa przejazdu dla linii nr 50, 51, 52, 53 nie ulega zmianie.

Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułW meczu na szczycie Gwardia lepsza od Dekorii
Następny artykułWyniki powiatowych lig halowych