Strona główna 0_Slider Czołówka BMW z autokarem. Nie żyje kierująca

Czołówka BMW z autokarem. Nie żyje kierująca

3

Do tragicznego wypadku doszło ok. 15.30 na drodze krajowej nr 5 między Strzegomiem a Dobromierzem. Zderzyły się czołowo autokar wiozący artystów Teatru Narodowego na Ukrainie i BMW. Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy,  zginęła jedna osoba, trzy są ranne.

wypadekDo zdarzenia doszło na 399 kilometrze drogi między Modlęcinem a Dobromierzem. Kierująca BMW X5 wyprzedzała samochód ciężarowy. Nie zdążyła. Na prostym odcinku drogi z wielką prędkością uderzyła w autokar na ukraińskich numerach, wiozący artystów Teatru Narodowego na Ukrainie. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca autokaru i dwoje pasażerów trafiło do szpitali w Świdnicy i Świebodzicach. Droga jest całkowicie zablokowana. Objazdy przez Świebodzice i Tomkowice.

Aktualizacja: Zmarła to 50-letnia mieszkanka powiatu kamiennogórskiego. Kierowca i pasażerowie autobusu i odnieśli poważnych obrażeń, skończyło się na złamanym palcu i potłuczeniach. Ukraińscy artyści otrzymali pomoc i nocleg w wałbrzyskim hotelu. Dzisiaj mieli dać koncert w Rybniku. Ruch na drodze został przywrócony ok. 22.00.

/red./

Poprzedni artykułCzarny weekend młodzieży ŚKPR-u
Następny artykułPomóc za wszelką cenę