Strona główna 0_Slider Za 25 dni żłobek ma być gotowy…

Za 25 dni żłobek ma być gotowy…

1

– Z wielką troską patrzymy na to, co się dzieje – mówi zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski. A raczej na to, co się nie dzieje. Jedna z najważniejszych inwestycji miasta w tym roku, powstająca przy udziale środków zewnętrznych ma być gotowa do 7 listopada 2016. Tymczasem na osiedlu Zawiszów stoją dopiero gołe mury drugiego miejskiego żłobka.

zlobek-1Tak wygląda nowy żłobek w tej chwili.

Inwestycja, której znaczenie dla miasta podkreślała prezydent Beata Moskal-Słaniewska, ma zaspokoić zapotrzebowanie na opiekę dla najmłodszych świdniczan. W tej chwili działa jeden miejski żłobek na około 100 miejsc i kilka prywatnych placówek, dofinansowywanych częściowo z budżetu Świdnicy. Nowy obiekt, gdzie opiekę ma znaleźć kolejne 100 dzieci w wieku od 20 miesięcy do 3 lat, zlokalizowano na drugim co do wielkości osiedlu mieszkaniowym w Świdnicy. Inwestycja będzie kosztowała 4,48 miliona złotych. 1, 83 miliona pochodzi z dotacji, którą w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch 2016” udzieliło ministerstwo rozwoju, pracy i polityki społecznej.

Budowa zaczęła się w lipcu. – Według naszych szacunków opóźnienie sięga miesiąca. Konstrukcja dachowa miała powstać w połowie września, ale montowana jest dopiero teraz, a pogoda nie sprzyja pracom na zewnątrz – mówi zastępca prezydenta. Dodaje jednak, że dotychczas nie było mowy o przedłużeniu terminu. – Dotychczas nie było powodu, by w ogóle o takim rozwiązaniu rozmawiać. Mobilizujemy wykonawcę, co tydzień są rady budowy.

zlobek-2

– Zamierzamy się wywiązać z terminu zawartego w umowie – deklaruje tymczasem Elwira Prok, dyrektor zarządzająca w firmie KBUD z Prusic. – Podwykonawca nie wywiązał się na czas z montażu dachu. To jedyne, co nas hamuje. Wszystko jest przygotowane do wykonania prac instalatorskich, montażu okien, drzwi, wykonania wykończeń. bez dachu jednak nic nie da się zrobić. Robimy wszystko, by nadgonić zaległości i o aneks umowy nie wystąpiliśmy.

Tymczasem, bez względu na stan faktyczny, podejmowane są kolejne działania. – W wyniku procedury przetargowej wyłoniono już dostawców wyposażenia pomieszczeń żłobka. Meble i wyposażenie dydaktyczne dostarczy firma PHP AKMA z Niedomic, natomiast sprzęt komputerowy RTV i AGD kuchenne i warsztatowe firma PHPU ZUBER z Wrocławia. Pod koniec września ogłoszono konkurs na stanowisko inspektora ds. organizacji i uruchomienia żłobka miejskiego. Osoba ta współpracować będzie z Wydziałem Inwestycji UM w Świdnicy do czasu zakończenia budowy, będzie odpowiedzialna za zorganizowanie pracy tejże jednostki, czyli m.in. zajmie się czynnościami związanymi z wyposażeniem placówki, zagospodarowaniem terenu, przygotowaniem dokumentacji żłobkowej oraz propozycji zatrudnienia i naboru personelu i dzieci. Dokumenty aplikacyjne należało składać do 7 października – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułNowy film promujący Świdnicę [VIDEO]
Następny artykułŚwidnica: Dzieciaki idą na studia! [KONKURS]