Strona główna Temat dnia Świdnica: Dzieciaki idą na studia!

Świdnica: Dzieciaki idą na studia! [KONKURS]

0

Już od października 5-latkowie w Świdnicy rozpoczną studia! Dowiedzą się czy można zakleić czarną dziurę, dlaczego zebra ma paski, a także kto posolił Bałtyk.

unikids_1

Wybitna kadra profesorów wyższych uczelni, interaktywna nauka od fizyki po astronomię, 4 wykłady i około 100 godzin specjalistycznych warsztatów w ciągu 10 miesięcy roku akademickiego – w Świdnicy startuje Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Najmłodszy student może mieć 5 lat. Najstarszy 13. Właśnie rozpoczął się nabór. – Na pierwszym wykładzie poznamy niezwykłe właściwości zwykłych substancji. Dowiemy się między innymi jak zaprząc powietrze do pracy i co to jest implozja. Wszystko w formie interaktywnych pokazów i eksperymentów, w których uczestniczą nasi mali studenci. – zdradza szczegóły Karol Marcyniuk, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy.

unikids_5

Mali naukowcy

Uniwersytety Dziecięce cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Pierwszy tego typu uniwersytet powstał w 2002 roku w Niemczech, w Polsce liczba ośrodków Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS wzrosła czterokrotnie w ciągu zaledwie ostatnich 2 lat (dziś jest ich ponad 30). To pokazuje, jak dużym zainteresowaniem dzieci, ale także i rodziców, cieszy się tego typu forma zajęć edukacyjnych.

Cel Uniwersytetów jest prosty: nauczać, ale nie tylko za pośrednictwem podręczników. Młody student poszerza swoją wiedzę poprzez praktykę, przeprowadzane doświadczenia, eksperymenty, ale także dzięki interaktywnej zabawie. Taka forma nauki sprawia, że dzieci kończą zajęcia z uśmiechem na twarzy i – przede wszystkim – ze zdobytą wiedzą. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Świdnicy najmłodszych naukowców w kraju uczyć będą prawdziwi profesorowie oraz doktoranci.

unikids_4

– Dzieci są ciekawe świata i chcą się uczyć. Ale uczyć w sposób dla nich zrozumiały i najbardziej interesujący. Trudno oczekiwać od 6, czy 8-latka, że z łatwością będzie pochłaniał wiedzę z podręczników. Najmłodsi mają dobrą pamięć i często są wzrokowcami, dlatego tak istotne jest „pokazywanie” im tej nauki na żywo, na wyciągnięcie ręki. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Świdnicy każdy wykład, każde warsztaty, będą miały formę interaktywnej nauki połączonej z zabawą. Profesor nie przyjedzie na wykład i nie będzie tylko mówił i mówił. Będzie rozmawiał, zachęcał dzieci do mówienia, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Na warsztatach nie zabraknie eksperymentów, doświadczeń, a także wycieczek edukacyjnych. Dla naszych przyszłych studentów przygotowaliśmy wiele naukowych niespodzianek – mówi Anna Sobczyk.

unikids_2

Trwa nabór na I semestr

22 października swoją działalność rozpocznie Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w Świdnicy. Właśnie rozpoczął się nabór na pierwszy semestr studiów. Studentem może zostać każde dziecko w wieku od 5 do 13 lat. Nie ma egzaminów wstępnych, ani rozmów kwalifikacyjnych. O przyjęciu decyduje wyłącznie chęć wszechstronnego rozwoju kandydata potwierdzona zgłoszeniem. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową www.unikids.pl, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Wystarczy wybrać miasto Świdnica, a następnie zakładkę „Formularz zgłoszeniowy”.

unikids_6

Organizatorzy w każdym semestrze zaplanowali dwa wykłady z różnych dziedzin nauki oraz wspólną imprezę dla studentów i ich rodzin. W zeszłym roku były to Andrzejki oraz rodzinny piknik na zakończenie roku akademickiego, połączony z warsztatami zielarskimi.

Koszt semestru zimowego to 100 złotych +jednorazowa opłata wpisowa 25zł. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Studentami mogą zostać dzieci ze Świdnicy, a także ze Strzegomia, Świebodzic, Żarowa, Sobótki i okolicznych miejscowości.

logo_ok

Wygraj indeks w UNIKIDS

Swidnica24.pl ogłasza konkurs, w którym można wygrać indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS na rok akademicki 2016/2017. Aby go zdobyć, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:
Maria Kunic to znana kobieta astronom, którą można spotkać na ławeczce w świdnickim rynku. Jakiego odkrycia dokonała?
Mail z poprawną odpowiedzią nadesłany na adres [email protected] jako 9. w kolejności wygrywa. Na zgłoszenia czekamy do 13 października. Nie zapomnijcie w treści maila podać swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu, zaś w tytule wpisać „UNIKIDS”. Zwycięzcę poinformujemy telefonicznie 14 października.

Kontakt
Szczegółowe informacje dotyczące Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS można znaleźć na stronie www.unikids.pl/swidnica a także na oficjalnym profilu na facebooku facebook.com/uniwersytetdzieciecyswidnica
Bezpośredni kontakt do koordynatorów:
[email protected]
Anna Sobczyk – tel. 609 659 627
Karol Marcyniuk – tel. 535 002 002

/artykuł sponsorowany/