Strona główna 0_Slider Wesprzyj zwierzaki! Karma pilnie potrzebna

Wesprzyj zwierzaki! Karma pilnie potrzebna

0

Zbliża się zima, a w świdnickim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami topnieją zapasy karmy i środków na leczenie zwierząt. Pod opieką wolontariuszy jest w tej chwili 15 psów i blisko setka kotów. TOZ koordynuje także domy tymczasowe.

zwierzakFoto z profilu FB TOZ-u

Dokarmiamy i pomagamy w leczeniu psów, których właściciele nie radzą sobie z różnych powodów z opieką, dokarmiamy także koty mieszkające na działkach – mówi Grażyna Grzesik, prezes świdnickiego TOZ-u. Zwierzęta porzucone i z najtrudniejszych warunków trafiają do domów tymczasowych. W tej chwili są trzy takie miejsca dla psów i pięć dla kotów. Wszystkie zwierzęta, które do nich trafiają, są poddawane leczeniu, odrobaczaniu, odpchlaniu i sterylizacji. – Domy udaje się utrzymać dzięki dotacji miasta. Świdnica przeznaczyła na ten cel 5 tysięcy złotych już drugi rok z rzędu. Dwa lata temu było to  tysiąc złotych – wylicza prezes. Pieniądze topnieją w tym roku błyskawicznie ze względu na ciężką chorobę, która dotknęła kocięta. – Na leczenie wydaliśmy już 2 tysiące złotych – mówi Grażyna Grzesik.

TOZ liczy na wsparcie mieszkańców Świdnicy i okolicznych miejscowości, do których także trafiają wolontariusze z pomocą.  Karmę i wszystko, co jest potrzebne zwierzakom można zostawiać w recepcji Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33 w Świdnicy, w godzinach urzędowania centrum: od 8.00 do 19.00 w dni powszednie. – Mile widziane będą także worki z żwirkiem, zabawki dla psów i kotów, miski, smycze i obroże – dodaje szefowa TOZ-u.

Datki na leczenie i zakup karmy można wpłacać na konto: 18 2030 0045 1110 0000 0278 1450

TOZ cały czas prowadzi akcje adopcyjne. Psy i koty oczekujące na nowe domy prezentowane są na FB  oraz w zakładce „Zwierzaki” na portalu Swidnica24.pl.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułAutobus MPK bez przeglądu?
Następny artykułTrzy miliony złotych dotacji na kanalizację