Strona główna Wydarzenia Żarów Trzy miliony złotych dotacji na kanalizację

Trzy miliony złotych dotacji na kanalizację

0

Ponad 600 mieszkańców wsi Łażany w gminie Żarów będzie mogło włączyć się do  kanalizacji. Na inwestycje udało się pozyskać ponad 3 miliony złotych.

kanalizacja-zarowFoto UM Żarów

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie burmistrz Leszek Michalak oraz skarbnik gminy Renata Dawlewicz podpisali umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany”.  – To bardzo ważna informacja dla naszych mieszkańców, którzy od wielu lat czekali na tę inwestycję. Przedsięwzięcie to w dużej mierze pozwoli na uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie naszej gminy. A dzięki temu poprawią się warunki życia mieszkańców wsi. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi burmistrz.

Projekt obejmuje budowę 6,02 km sieci kanalizacji sanitarnej w Łażanach i podłączenie do systemu 636 mieszkańców. Dzięki temu ścieki odprowadzane będą do oczyszczalni ścieków w Żarowie. Jednocześnie w ramach projektu przewidziana jest  budowa przepompowni ścieków. Wszystkie prace budowlane zakończą się w 2018 roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 425 576,28 złotych, z czego 3 058 325,06 złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Magdalena Pawlik, UM Żarów, opr. red.

Poprzedni artykułWesprzyj zwierzaki! Karma pilnie potrzebna
Następny artykułOskarżony o śmiertelne potrącenie