Strona główna 0_Slider Świdnica: Zmiany w ruchu przy cmentarzach

Świdnica: Zmiany w ruchu przy cmentarzach [MAPA]

4

Od soboty, 29 października do wtorku, 1 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

przystanek-2016-10-24-3Przypominamy, że trwają prace drogowe przy ul. Wałbrzyskiej, z uwagi jednak na zbliżające się święto przejazd przez teren budowy tj. skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Słowiańskiej będzie możliwy.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza. Podobnie sytuacja wyglądać będzie przy ul. Bobrzańskiej, tam również parkować będzie można tylko na poboczu.

Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Dla dojeżdżających autobusami MPK przystanki zlokalizowane są przy ul. Pionierów oraz jeden tymczasowy przy ul. Zielonej (przystanek przeniesiony z ul. Przyjaźni).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostaną:
– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),
– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,
– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,
– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie:
– w trójkącie ulic Przyjaźni, Zielona i Śląska (od Zielonej do Przyjaźni)
– na ul. Sadowej (do ul. Przyjaźni)
– na ul. Sportowej i ul. Bokserskiej (od OSiR do mostu na Śląskiej).

Przy ul. Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

wszystkich-swietych-2016Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

We wtorek, 1 listopada przejazd komunikacją miejską jest bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy, wprowadzone zostaną także dodatkowo przystanki zastępcze.

Obowiązywał będzie następujący rozkład jazdy:
29 października (sobota) – odjazdy autobusów wg rozkładu jazdy na sobotę
30 października (niedziela) – odjazdy autobusów wg rozkładu jazdy na sobotę
31 października (poniedziałek) – odjazdy autobusów wg rozkładu jazdy od poniedziałku do
piątku
1 listopada (wtorek) – odjazdy autobusów wg specjalnego rozkładu jazdy , tj.:

autobusy linii nr 50, 51, 52, 53 – będą jeździć z częstotliwością co 20 minut. Powyższa częstotliwość zachowana zostanie pomiędzy godz. 8.30 – 17.00. W przedziale czasowym do godz. 8.30 oraz po godz. 17.00 powyższe linie kursować będą wg. rozkładu jak dla dnia powszedniego. W przyjętym 20 minutowym module pomiędzy liniami 50-51 i 52-53 kursowanie autobusów odbywać się będzie co 10 minut.
autobusy linii nr 6 – w godzinach od 10.00 do 16.00 jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 10.00 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane wg. rozkładu jazdy jak na sobotę. W tym dniu ostatni kurs na trasie: E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22.20, Inżynierska/Kopernika- E. Plater o godz. 22.14
autobusy linii nr 30 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Słowiańską
autobusy linii nr 10 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Strzelińską
Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy na niedzielę i święta. Na ten dzień do obsługi komunikacji zostanie wprowadzony cały tabor o zwiększonej pojemności (typu wielkopojemny i standard).

Dodatkowe przystanki zastępcze:
– przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza)
– przy ul. Zielonej (do skrzyżowania z ul. Przyjaźni)
Przystanek przy ul. Przyjaźni (po stronie kościoła) zostanie wyłączony z ruchu

Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy

Poprzedni artykułJakie jest zadłużenie Świdnicy? Po co obligacje?
Następny artykułFilm „Wkręceni”: 400 świadków, ponad sto zatrzymanych komputerów