Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR lepszy od rezerw Zagłębia

ŚKPR lepszy od rezerw Zagłębia

0

Drugie zwycięstwo zapisali na swoje konto szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica. W drugiej kolejce II ligi w meczu dotychczasowego lidera z wiceliderem tabeli pokonali przed własną publicznością Zagłębie II Lubin 27:21.

skpr

Dwa punkty zostały w Świdnicy w pełni zasłużenie. Podopieczni Grzegorza Garbacza byli lepsi, chociaż i szkoleniowiec Szarych Wilków i sami zawodnicy zdawali sobie sprawę, że nie był to wybitny mecz w ich wykonaniu. Świdniczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 14. minucie, gdy po celnym rzucie Artioma Yefimenko na tablicy wyników pojawił się wynik 4:3. Do przerwy były raptem dwa gole przewagi 11:9. Kluczowy dla losów meczu okazał się pierwszy kwadrans drugiej części. Po serii bramek najskuteczniejszego w sobotni wieczór Patryka Rogaczewskiego ŚKPR odskoczył na 23:15. Ostatecznie gospodarze musieli zadowolić się sześcioma golami przewagi, w czym spora zasługa była dobrze spisującego się bramkarza gości Kacpra Szyjki. Udanie ze świdnicką publicznością przywitał się również nowy golkiper ŚKPR-u Piotr Kurasiński.

Zagraliśmy słabo. Znamy swoją wartość i wiemy, że potrafimy grać dużo lepiej. Źle podeszliśmy do tego spotkania, nie było odpowiedniej koncentracji. Poza tym są takie mecze, zwłaszcza u siebie, gdy bardzo się chce, a nie wychodzi – podsumował Piotr Kijek, zawodnik ŚKPR-u. Jestem zadowolony ze zwycięstwa i zdobytych dwóch punktów. W pierwszej połowie nasza gra nie wyglądała najlepiej. Było zdecydowanie zbyt dużo błędów, strat. Druga połowa była lepsza. Mecz rozstrzygnęliśmy już około 45 minuty – dodał trener Grzegorz Garbacz.

ŚKPR Świdnica – Zagłębie II Lubin 27:21 (11:9)

ŚKPR: Wasilewicz, Kurasiński, Bajkiewicz – P. Rogaczewski 5, Rzepecki 4, K. Rogaczewski 3, P. Kijek 3, Yefimienko 3, Adamek 3, Piędziak 2, Chaber 2, Brygier 1, Czerwiński 1, Mieczkowski, Bieżyński, D. Kijek

Poprzedni artykułByły prezydent Świdnicy działał na szkodę miasta?