Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Seniorzy coraz bardziej aktywni

Seniorzy coraz bardziej aktywni

0

Kolejny wyjazd seniorów z Klubu Starszaka w Grodziszczu, tym razem do  Małopolski. 1 października, w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych Starszaki gościły w Kopalni Soli w Wieliczce, Termach Bania w Białce Tatrzańskiej oraz w  Zakopanem.

foto-klub-starszaka-w-wieliczceFoto udostępnione przez UG Świdnica

W marcu Starszaki świętowały pierwszy rok swojej działalności. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy seniorzy podróżowali do do Wrocławia, Drezna, Pragi i ostatni wyjazd – na południe Polski. – Od ponad roku uczestniczymy w licznych targach zdrowej żywności, jarmarkach, dożynkach na terenie naszej gminy i sąsiednich. Przyłączamy się do akcji charytatywnych, a w ostatnich tygodniach pracowaliśmy przy wymianie siatki na placu zabaw w naszej miejscowości. Jak zawsze podkreślamy jest czas na pracę, ale i na zasłużony wypoczynek. Dlatego w tym roku międzynarodowy dzień osób starszych postanowiliśmy spędzić nietypowo. Było coś dla ciała, ale też i dla ducha – mówi Józef Rusak, prezes Klubu.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony na dzień 1 października przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1990 r. Na terenie gminy Świdnica działają 3 kluby seniora: w Bystrzycy Górnej, Pszennie, Grodziszczu oraz Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi Dolnej zrzeszający m.in. osoby starsze.

Janusz Waligóra, UG Świdnica

Poprzedni artykułBronią budżetu obywatelskiego
Następny artykułMonodram Wojciecha Pszoniaka. Wygraj wejściówkę!